خط ارتباطی مردم با اطلاعات
از تصویر ماسک در لوگوی اطلاعات دوباره استفاده شود
با شیوع دوباره کرونا و اعلام اینکه رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی از ماسک به حدود ۱۰ درصد جمعیت کاهش پیدا کرده است، تغییر لوگوی روزنامه اطلاعات مشابه دوران همه‌گیری کرونا و توصیه هموطنان به استفاده از ماسک، شاید بی‌تاثیر نباشد.
خواننده روزنامه اطلاعات

تعرفه بیمه‌های تکمیلی افزایش یابد
به امید دریافت حداقل ۵۰ تا ۷۰ درصد از هزینه‌های درمان از بیمه آتیه‌سازان حافظ حدود ۲ ماه پیش یک میلیون تومان برای درمان بیماری‌ام هزینه کردم و حال بعد از گذشت این مدت بیمه فقط ۲۰۰ هزار تومان آن را به حسابم واریز کرده است. به نظر من بیمه تکمیلی بازنشستگان در شرایطی فعلی فقط تحمیل هزینه بیشتر به آنان است و برای جبران هزینه‌های درمان که در این سال‌ها سالمندان به آن نیاز دارند، تاثیر چندانی ندارد و از اینرو تعرفه‌های درمانی این بیمه باید افزایش یابد.
بازنشسته کشوری ـ نظرآباد کرج

چرا ایران خودرو سود سهامداران را نمی‌پردازد؟
با اینکه شرکت ایران خودرو قیمت محصولات خود را در ۲ سال اخیر به نحو چشمگیری افزایش داده، ۵ سال است که سود سهامداران را که اغلب آنان با مشقت فراوان در این شرکت سرمایه‌گذاری کرده‌اند، نمی‌پردازد. ای کاش دولت به جای خصوصی‌سازی ۲ شرکت عمده خودروساز، به حال سهامداران آن‌ها فکری کند که بتوانند بعد از سال‌ها به سود واقعی سرمایه‌های خود دست یابند.
سهامدار ایران‌خودرو

حداقل دارایی‌ها و درآمدهای دهک ۱۰ جامعه را مشخص کنند
با وجود داشتن ۲ فرزند تحصیلکرده و بیکار و حقوق اندک بازنشستگی صرفاً به دلیل داشتن خانه‌ای در شهر آبا و اجدادیم که به ارث برده‌ام، جزو دهک ۱۰ و به قولی افراد متمول جامعه قرار گرفته‌ام و به همین دلیل یارانه دولت به من تعلق نگرفته است از وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی درخواست داریم که حداقل درآمد و دارایی‌های افراد دهک ۱۰ را مشخص کند و به این سوال پاسخ دهد مگر می‌شود که تمامی افراد دهک ۱۰ جامعه جزو ثروتمندان و برج‌نشینان باشند؟
تلفن به خط ارتباطی

کتاب‌های قدیمی درس در اختیار دانش‌‌آموزان قرار گیرد
چند سالی است که کتاب‌های درسی دانش‌آموزان در تمامی مقاطع تحصیلی از نظر محتوا و صفحه‌بندی تغییرات زیادی داشته است که با توجه به رشد و پیشرفت فناوری اطلاعات امری طبیعی است، اما به مسئولان چاپ و انتشار کتاب‌های درسی پیشنهاد می‌کنم که تعدادی از کتاب‌های قدیمی و بخصوص کتاب‌های ادبیات فارسی دوران گذشته را دوباره چاپ و منتشر کنند تا علاقه‌مندان آنها را بخرند و نیز با توزیع آن‌ها در مدارس، مورد استفاده نسل جدید قرار گیرد.
از علاقه‌مندان کتاب‌های قدیمی درسی

وزارت بهداشت و درمان نرخ خدمات دندانپزشکی را اعلام کند
عدم تعیین هماهنگ نرخ خدمات دندان‌پزشکی در کلینیک‌ها و مطب‌های خصوصی، باعث سردرگمی بیماران برای دستیابی به مراکز درمانی ارزان قیمت و با کیفیت می‌شود. برای مقابله با بعضی از دندان پزشکان سودجو که هزینه‌های بسیار گزافی از بیماران دریافت می‌کنند ، از وزارت بهداشت و درمان تقاضا می‌شود که نرخ واحد و مصوبی را برای انواع خدمات دندانپزشکی مشخص و دندان‌پزشکان را به نصب این نرخ‌نامه در مطب‌ها ملزم کنند.
بیمار دهان و دندان

دولت به فکر دارندگان مشاغل آزاد هم باشد
رشد تورم و کسادی کسب و کار در برخی از مشاغل،‌ مشکلات معیشتی خانواده‌های آنان را افزایش داده است، با این حال برنامه‌های دولت فقط برای افزایش حقوق و حمایت از کارگران، کارمندان و بازنشستگان است و امثال من که خانه و مغازه اجاره‌ای دارند و تحت حمایت هیچ بیمه‌ای هم نیستند، در کدام بخش دولت قرار می‌گیرند؟ از دولت محترم درخواست می‌شود، همان‌گونه که به فکر اقشار حقوق‌بگیر است، مزایایی هم برای کسبه و دارندگان مشاغل آزاد و کم‌درآمد که شرایط اقتصادی مناسبی ندارند، در نظر بگیرد.
از کسبه اراک

افزایش حقوق بازنشستگان چند درصد از گرانی‌ها را جبران می‌کند؟
برخی از کارشناسان اقتصادی و مخالفان افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی افزایش ۵۷ درصدی حقوق آنان را تورم‌زا اعلام کرده‌اند، که باید از آنان پرسید این میزان افزایش حقوق‌ها در برابر افزایش قیمت‌ هفتگی مایحتاج عمومی چند درصد می‌تواند کمک حال کارگران و کارمندان و بازنشستگان باشد؟ بهتر است دولت به فکر افزایش پلکانی حقوق‌ها بر مبنای پایه حقوق و دریافتی شاغلان و بازنشستگان باشد، تا در این میان حق کسی ضایع نشود.
تلفن به خط ارتباطی

شماره تماس دفتر نمایندگی روزنامه اطلاعات را چاپ کنید
علیرغم توزیع سراسری روزنامه وزین اطلاعات به تمامی نقاط کشور بعضی از علاقه‌مندان این روزنامه در برخی از شهرستان‌ها برای تهیه آن مشکل دارند، که تقاضا می‌شود شماره تماس تمامی دفاتر نمایندگی روزنامه در شهرستان‌ها را به ترتیب حروف الفبا در روزهای متمادی چاپ کنید.
خواننده روزنامه اطلاعات

سود بالای تسهیلات بانکی و مشکل پرداخت اقساط آن
با تشکر از آقای فتح‌الله آملی به دلیل نگارش یادداشت «چو دخلت نیست» روزنامه اطلاعات ۱۵ تیرماه، شانه خالی کردن بانک‌های عامل از پرداخت‌هایی مانند وام ازدواج و در مقابل، پرداخت تسهیلات دیگری با سودهای بانکی بالا، بسیاری از مردم را برای پرداخت اصل و سود این وام‌ها گرفتار کرده است و مشکل وقتی بیشتر می‌شود که وام گیرنده‌ نمی‌تواند اقساط آن را به موقع بپردازد که دردسرهای زیادی را برای افراد ضامن وام‌ها پدید می‌آورد، از اینرو بانک مرکزی برای حل مشکلات یاد شده باید چاره‌جویی کند.
نیکخواه ـ‌ خواننده روزنامه اطلاعات

چرا اعتبار کارت بلیت‌ها ۲ برابر نمی‌شود؟
اعتبار کارت بلیت‌های مترو و اتوبوس در هر بار شارژ فقط ۴۵ هزار تومان است که با توجه به افزایش نرخ بلیت‌ آن‌ها، در زمان کوتاهی تمام و شارژ مجدد آن‌ها ضروری می‌شود. چرا شرکت‌های مترو و اتوبوسرانی تهران مبلغ شارژ کارت بلیت‌ها را لااقل به ۱۰۰ هزار تومان افزایش نمی‌دهند؟
مسافر شرکت واحد

نمایندگان مجلس حرمت یکدیگر را نگه دارند
به عنوان یک شهروند بازنشسته ۸۲ ساله دنیا دیده با تحصیلات فوق لیسانس، از برخورد بعضی از نمایندگان مجلس با یکدیگر بسیار متأسف می‌شوم، نمایندگان مردم در مجلس باید شأن و منزلت این قوه قانونگذاری را کاملاً حفظ کنند و از هرگونه عصبانیت و پرخاشگری در صحن مجلس بپرهیزند، تا موکلان هم احترام نمایندگان خود را نگه دارند.
شهروندی از تهران

دفاع شوک‌آور مشاور وزیر از صنعت فعلی خودرو!
من هم مانند بسیاری از مردم از شنیدن سخنان مشاور وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی در گفتگو با رادیو اقتصاد شوکه شدم، زیرا ایشان با دفاع کامل از اوضاع فعلی صنعت خودرو در کشور، آن را به درخت گردویی شبیه کرد که برای باردهی آن چاره‌ای نیست بجز آن‌که محصولات‌اش تلفاتی در جاده‌ها داشته باشد. به نظر من این سخنان مانند آن است که بگوئیم درخت گردوی صنعت خودرو باید با خون ۱۶ هزار هموطن در سال آبیاری شود، تا زنده بماند و محصول دهد! ایشان همچنین از صنعت فعلی خودرو به دلیل اشتغالزایی و ایجاد ارزش افزوده به سختی دفاع کرد و واگذاری آن به بخش خصوصی را اشتباه خواند که البته با سیاست‌های کلی اقتصادی نظام، در تضاد کامل است.
هموطن

قیمت‌های مندرج بر بسته‌های مواد لبنی ناخوانا است
چاپ قیمت محصولات لبنی با حروف خیلی ریز روی نقش و نگار بسته‌بندی آن‌ها موجب می‌شود خریداران نتوانند از قیمت‌های واقعی آن‌ها آگاه شوند. یک بسته پنیر سفید پگاه را از مغازه‌ای در مجتمع آتی‌ساز واقع در جنوب هتل اوین به قیمت ۴۸ هزار تومان خریدم، علاوه بر آن که مقدار آب داخل بسته‌بندی پنیر به مراتب بیشتر از قبل شده بود، در خانه متوجه شدم که قیمت روی جعبه آن ۴۳ هزار تومان چاپ شده است که امیدوارم آب زیادی پنیر موجب شستشو و صیقل روح و روان گران‌فروشان و کم‌فروشان شود!
خانم ساکن در مجتمع آتی‌ساز

نسخه مناسب چاپ