اخبار داخلی
واکنش علی دایی به ویدئوی دیدارش با وزیر ورزش!
یک پیشکسوت فوتبال ایران می‌گوید که با وزیر ورزش و جوانان در مسیر به کیش هم‌سفر بوده و پیش از مراسم با هم خوش‌بش داشته‌اند.
از مراسمی که با حضور برخی از اهالی فوتبال و با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در کیش برگزار شد، ویدئویی در فضای مجازی منتشر شده که درباره شیوه برخورد علی دایی با وزیر ورزش و جوانان حاشیه‌ها و انتقادهایی مطرح شده است. علی دایی ضمن رد این مسایل اظهار کرد: اصلا چنین موضوعی نبوده است. من در هواپیما و پیش از مراسم، ایشان (وزیر ورزش) را دیدم و کلی با هم سلام و علیک کردیم و صحبت داشتیم. وی افزود: در پرواز به کیش صندلی‌ وزیر نزدیک به صندلی من بود. متاسفانه برخی با مطرح کردن این حرف و حدیث ها می‌خواهند موضوعات را لوث کنند.

کارگروه سرود تیم ملی فوتبال در جام جهانی تشکیل شد
معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: کارگروه سرود تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات تشکیل شده است. محمود سالاری تاکید کرد: در کارگروه مذکور همه جوانب جام جهانی۲۰۲۲ قطر اعم از هنری و فرهنگی مورد بحث قرار می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه هنوز در این کارگروه به جمع بندی سرودی نهایی نرسیده‌ایم خاطر نشان کرد: امیدواریم به زودی سرود نهایی مشخص شود، درباره مشخص شدن خواننده هنوز مباحث مبنایی وجود دارد که انجام خواهد شد.

صعود پاکدامن به یک شانزدهم شمشیربازی قهرمانی جهان
نفر اول شمشیربازی سابر ایران در مسابقات قهرمانی جهان به مرحله یک شانزدهم صعود کرد و دو ملی پوش دیگر حذف شدند. در ادامه رقابت‌های شمشیربازی قهرمانی جهان و در جدول ۶۴ نفره اسلحه سابر ملی پوشان کشورمان به مصاف حریفان خود رفتند. محمد فتوحی در دیدار با الی درشوئیتز از آمریکا ۱۵ بر ۶ نتیجه را واگذار کرد و از دور رقابت‌ها حذف شد. علی پاکدامن نفر اول سابر ایران مقابل بلانکو فرناندز از ایتالیا قرار گرفت و ۱۵ بر ۱۱ به برتری رسید و راهی یک شانزدهم شد. همچنین محمد رهبری که به مصاف زیاد السیسی از مصر رفته بود ۱۵ بر ۱۰ شکست خورد و حذف شد.
بدین ترتیب تنها پاکدامن از ایران صعود کرد و باید در یک شانزدهم به مصاف آرتیوم سارکیسیان از قزاقستان مبارزه کند.

افراد غیر فوتبالی در فدراسیون تصمیم  گیری می‌کنند
رئیس پیشین کمیته‌های فوتبال و بین‌الملل فدراسیون فوتبال در واکنش به ثبت نام مهدی تاج در انتخابات گفت: گذشته‌ی افراد گویای همه چیز است. عباس ترابیان درباره وضع بلاتکلیفی فدراسیون فوتبال اظهار داشت: متأسفانه آدم می‌بیند کسانی که در اندازه کارشان نیستند توسط مجمعی که اشتباهات زیادی دارد به کار گرفته شدند و معضل عدم شایسته سالاری را هم به فوتبال ما تزریق کردند.
وی ادامه داد: از مجمع توقع دارم که کمی عُقلایی‌تر فکر کنند؛ باند و بازندبازی نباشد، از قبل نپزند و بعد به مجمع ببرند! اول در مجمع صحبت‌ها را بشنوند و بعد تجربه و سوابق را بررسی کنند که چه کسی چه کارهایی انجام داده و سپس رأی بدهند تا عدم شایسته‌سالاری باب نشود. مسئله سوم عدم وجود تخصص در خیلی از مدیران فوتبالی است. فکر می‌کنیم چون فلانی آدم معروفی است می‌تواند بیاید و بعد فوتبال را یک بازی ببیند؛‌ فوتبال یک بازی نیست و یک تخصص و صنعت است. در فدراسیون اخیر افرادی که تخصص نداشتند را دیدیم و نتیجه‌اش این اتفاقات شد. مثلاً در تیم‌های پایه در فوتبال و فوتسال هیچ اقدامی نشده و این هم به دلیل عدم وجود تخصص و تجربه است.
رئیس پیشین کمیته روابط بین‌الملل فدراسیون فوتبال تصریح کرد: متأسفانه دخالت‌های افراد غیر فوتبالی‌ هم زیاد شده و خیلی راحت در مورد موارد بسیار مهم فوتبال تصمیم‌گیری می‌کنند. مدیریت فوتبال به دلیل ضعفی که دارد این تصمیمات را قبول می‌کند.

نسخه مناسب چاپ