پیام هشدارآمیز مقاومت فلسطین به سفر بایدن ؛ ۲ موشک به عسقلان شلیک شد
 

سرویس خارجی:پس از پایان سفر رئیس جمهوری آمریکا، مقاومت فلسطین دو موشک به عسقلان اشغالی شلیک کرد؛ حملاتی که حامل پیا‌م‌هایی برای تل‌آویو و واشنگتن بود و نشان داد که مقاومت، همچنان در صحنه است.در همین رابطه منابع اعلام کردند که چند صهیونیست در پی این حمله زخمی شدند.بالگردهای رژیم صهیونیستی نیز یکی از مواضع مقاومت را در جنوب غرب شهر غزه هدف قرار دادند. «احمد سلامه» تحلیلگر مسائل سیاسی و نظامی درباره این حملات به روزنامه فلسطینی «الاستقلال» گفت : موشکباران عسقلان، از نظر زمان و محتوا اهمیت بسیاری دارد و حامل پیام‌هایی به طرف‌های مختلف است. اهمیت حملات این است که پس از سفر جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به فلسطین اشغالی و امضای آنچه «بیانیه قدس» نام دارد، صورت گرفت؛ بیانیه‌ای که بر اساس آن، بایدن به مشارکت راهبردی با رژیم صهیونیستی متعهد شد.همچنین منابع خبری از آزمایش موشکی جدید توسط مقاومت فلسطین در نوار غزه خبر دادند.
پایگاه خبری العهد لبنان اعلام کرد:مقاومت فلسطین در نوار غزه در ادامه آزمایش‌های موشکی خود به منظور تقویت توان موشکی و نظامی‌اش، چندین موشک به سمت آب‌های غزه شلیک کرده است .این رسانه‌ها به جزئیات بیشتر این آزمایش موشکی اشاره‌ای نکرده‌اند.در چنین شرایطی،گروه «کتیبة طوباس» وابسته به سرایا القدس (شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین) در شهر طوباس مرکز استان طوباس واقع در جنوب شرقی شهر جنین در کرانه باختری، اعلام موجودیت کرد.از طرفی، روزنامه نیویورک تایمز با انتشار مصاحبه‌ای از دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین، از جاه‌طلبی او برای تصدی پست ریاست تشکیلات خودگردان پرده برداشت. «حسین الشیخ» عضو کمیته مرکزی جنبش فتح فلسطین که به اعتقاد بسیاری از ناظران و تحلیلگران سیاسی تلاش دارد تا خود را برای تصدی پست ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین آماده کند، با ادبیاتی قابل تأمل به سوالات خبرنگار روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز پاسخ داد.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص این‌که چرا اخیراً به عنوان دبیر کمیته اجرایی سازمان آزادی‌بخش فلسطین منصوب شده نه انتخاب، گفت که کارنامه و سابقه فعالیتش به وی مشروعیت رهبری مردم فلسطین را می‌دهد.الشیخ گفت: شما با شخصی صحبت می‌کنید که کل سابقه‌اش حول محور مبارزات مردم فلسطین می‌چرخد. من دقیقا می‌دانم که چگونه مردمم را به مسیر درست برگردانم.خبر دیگر اینکه،وزارت خارجه فلسطین اعلام کرد: یورش‌ها و انجام مراسم تلمودی در مسجد الاقصی، به مثابه بی ارزش شمردن درخواست‌های بین‌المللی توسط اسرائیل است. وزارت خارجه فلسطین با صدور بیانیه‌ای یورش حدود ۳۴۰ شهرک‌نشین اسرائیلی به مسجدالاقصی و صحن‌های آن و انجام مراسم تلمودی در آنجا تحت نظارت نیروهای رژیم صهیونیستی را محکوم کرد.

نسخه مناسب چاپ