اختصاص جایزه ۶ میلیارد تومانی بنیاد البرز برای سال۱۴۰۱
مدیر عامل بنیاد فرهنگی البرز از زمان نام‌نویسی دانش‌آموزان در سامانه این بنیاد تا آخر تیرماه جاری خبر داد و گفت: مبلغ شش میلیارد تومان جایزه نقدی برای نخبگان این دوره تعیین شده است.
به گزارش ایرنا، حیدر ارشدی در نشست مشترک با برخی از مسئولان آموزش و پرورش با بیان اینکه جایزه نقدی توسط این بنیاد در دو بخش نخبگان و دانش‌آموزان برای سال‌جاری اختصاص یافته است، اظهار داشت: جایزه البرز ۱۴۰۱در بخش دانش‌آموزی به مناسبت شصتمین سال تأسیس این بنیاد آبان ماه سال جاری برگزار و در آن از ۶۰دانش‌آموز نخبه کشور تجلیل خواهد شد.
نشست مشترک حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز و عباس سلطانیان مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوره دوم وزارت آموزش و پرورش با موضوع آشنایی با جایزه بنیاد البرز در بخش دانش‌آموزی برگزار شد.
مدیرکل دفتر آموزش متوسطه دوره دوم وزارت آموزش و پرورش در این نشست مشترک که به‌صورت زنده از اینستاگرام نیز پخش شد در سخنانی گفت: مطابق توصیه‌های مقام معظم رهبری تکالیف بسیار مهمی در سند تحول بنیادین آموزش و پرورش بر عهده ماست. یکی از تکالیف این سند تربیت همه‌جانبه دانش‌آموزان است. ما در این زمینه قطعاً نیاز به مشارکت تمامی وزارتخانه‌ها و مؤسسات فرهنگی داریم.
عباس سلطانیان با بیان اینکه سال‌هاست که با نیت خیر مرحوم حسینعلی البرز بنیادی شکل گرفته که دانش‌آموزان مستعد را رصد و شناسایی می‌کند، افزود: ما تفاهم‌نامه‌ای با بنیاد فرهنگی البرز به امضا رسانده‌ایم که هدف اصلی آن ترویج فرهنگ علم‌آموزی و تجلیل از نخبگان دانش‌آموز کشور است.
وی ایجاد انگیزه در دانش‌آموزان و آشنایی آن‌ها با فرهنگ وقف را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه برشمرد و گفت: بخشنامه‌ای هم به سراسر کشور ابلاغ کردیم که در آن ضمن اشاره به ظرفیت‌های وزارت آموزش و پرورش، فرایند انتخاب دانش‌آموزان برتر و معیارهای آن را ذکر کرده‌ایم. وی یادآور شد: یک‌میلیون و ۱۶۱هزار دانش‌آموز در دوره اول متوسطه در پایه نهم، ۶۰۰هزار نفر دانش‌آموز در دوره دوم متوسطه در پایه دوازدهم رشته‌های نظری و ۳۰۹هزار دانش‌آموز در پایه دوازدهم هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کار و دانش مشمول این طرح هستند که مجموعاً یک جامعه آماری دومیلیون‌نفری را در این بخشنامه رصد خواهیم کرد.
حیدر ارشدی مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز نیز در این نشست ضمن تقدیر از نگاه مثبت و رویکرد حمایتی مجموعه وزارت آموزش و پرورش در تعامل با بنیاد البرز، انتخاب برترین‌های علمی کشور را در انگیزه‌مند کردن دانش‌آموزان بسیار مهم برشمرد و گفت: جایزه البرز ۱۴۰۱در بخش دانش‌آموزی به مناسبت شصتمین سال تأسیس این بنیاد آبان ماه سال جاری برگزار و در آن از ۶۰دانش‌آموز نخبه کشور تجلیل خواهد شد. وی در ادامه به ارائه توضیحاتی پیرامون فراخوان جایزه البرز ۱۴۰۱در بخش دانش‌آموزی که در اوایل سال جاری منتشر شده پرداخت و گفت: زمان عضویت و ثبت‌نام دانش‌آموزان در سایت بنیاد البرز ( https:ررalborzprize.ir) حداکثر تا پایان تیرماه است که به هیچ‌وجه تمدید نخواهد شد.
ارشدی تأکید کرد: فقط دانش‌آموزانی که تا پایان تیرماه در سایت بنیاد فرهنگی البرز ثبت‌نام کرده‌اند می‌توانند مدارک و مستندات خود را از اول مردادماه تا دهم شهریورماه در سایت بارگذاری کنند. زمان آغاز بارگذاری برای دانش‌آموزان پایه نهم از اول مرداد و برای دانش آموزان پایه دوازدهم از دهم مرداد سال‌جاری است.
وی یادآور شد: مرحله بعد پالایش این مستندات و راستی آزمایی آن‌ها از مراجع ذی‌ربط و بحث داوری و انتخاب دانش‌آموزان نخبه است. مدیرعامل بنیاد فرهنگی البرز از اختصاص شش میلیارد تومان جایزه نقدی توسط این بنیاد در دو بخش نخبگان و دانش آموزان در سال جاری خبر داد و گفت: جایزه بنیاد البرز ۱۴۰۱در بخش نخبگان اردیبهشت‌ماه سال جاری برگزار شده است.

نسخه مناسب چاپ