اوجگیری تنش ها میان مقتدا صدر و ائتلاف دولت قانون به رهبری المالکی
سرویس خارجی: تنش ها و اختلافات در جبهه سیاسی عراق میان جریان «صدر» با ائتلاف «دولت قانون» این کشور در پی صدور بیانیه شدیداللحن «مقتدا صدر»، رهبر جریان صدر علیه «نوری المالکی»، رهبر ائتلاف «دولت قانون» وارد فاز تازه ای شد تا بار دیگر امیدها برای خروج از بن بست سیاسی در این کشور بحران زده را کمرنگ کند.
«مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق بیانیه شدیداللحنی را علیه «نوری المالکی» رئیس ائتلاف «دولت قانون» منتشر کرد و در آن از وی خواست تا از سیاست کناره گیری کند. وی در رشته توئیت هایی نوشت: همانگونه که پدرم گفته بود مرگم موجب شادی و شعف اسرائیل و آمریکا می شود، من نیز می گویم که مرگ من باعث خوشحالی اسرائیل، آمریکا، تروریست ها و مفسدان می شود، اما عجیب اینجاست که این تهدید از سوی حزب «الدعوه» از وابستگان آل صدر و بزرگ آنها «المالکی» صادر می شود. «مقتدا صدر» ادامه داد: بنابراین از اینجا خواستار خاموش کردن این فتنه از طریق محکومیت مشترک توسط فراکسیون های همپیمان او از یک طرف و بزرگان عیشره اش از سوی دیگر هستم.
در ادامه این توئیت طولانی آمده است: با این وجود من در مقابل خداوند و مردم از هرگونه تعدی به وی یا هرگونه به کارگیری خشونت علیه المالکی تبری می جویم زیرا احتمال دارد که طرف سومی برای فتنه انگیزی دخالت کند و من تا روز قیامت از آن اعلام برائت می کنم. «مقتدا صدر» همچنین در ادامه با بیان اینکه « نوری المالکی» حق برعهده گرفتن رهبری عراق را ندارد، از وی خواست که از فعالیت سیاسی کناره گیری و خودش را تسلیم مراجع قضایی کند.در همین حال، دبیرکل جنبش مقاومت اسلامی «نجباء» عراق در سخنانی گفت : دولت آمریکا گروههای سیاسی را برای انتخاب رئیس‌جمهوری مطیع خود تحت فشار قرار داده است. شیخ «اکرم الکعبی» از گروه های سیاسی این کشور خواست تا مقابل «تحقیر» دولت آمریکا علیه عراق بایستند.

نسخه مناسب چاپ