اخبار کوتاه
 

اعلام تاریخ جدید برگزاری بازی‌های آسیایی هانگژو
تاریخ جدید برگزاری بازی های آسیایی هانگژو مشخص شد.
به گزارش ایسنا ، شورای المپیک آسیا تاریخ جدید برگزاری بازی های آسیایی هانگژو را اعلام کرد. بازی های آسیایی ۲۳ سپتامبر تا ۸ اکتبر ۲۰۲۳ (۱ تا ۱۶ مهر ۱۴۰۲) برگزار می شود.
این بازی ها قرار بود شهریور ماه سال جاری برگزار شود که دولت چین اعلام کرد امکان برگزاری بازی ها را ندارد از این رو بازی ها یک سال به تعویق افتاد.

سرمربی استقلال از باشگاه برزیلی شکایت کرد
سرمربی تیم فوتبال استقلال از باشگاه واسکو دوگاما به فیفا شکایت کرد.
به گزارش تسنیم، ریکاردو ساپینتو که اخیراً با امضای قراردادی دو ساله به طور رسمی هدایت تیم فوتبال استقلال را برعهده گرفت، از یک باشگاه برزیلی که پیش از این به عنوان سرمربی در آن مشغول به کار بود، به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) شکایت کرد. بر اساس گزارش‌ سایت برزیلی «گلوبو اسپورت»؛ ساپینتوی ۴۹ ساله به دلیل دستمزدهای معوقه از باشگاه واسکودوگاما به فیفا شکایت کرده است.
طبق این گزارش؛ این مربی پرتغالی در طول سه ماه حضورش روی نیمکت این تیم برزیلی، بین ماه‌های اکتبر تا دسامبر ۲۰۲۰ دستمزدی از این باشگاه دریافت نکرده و به هیمن خاطر به فیفا شکایت کرده است. ساپینتو در مجموع در ۱۵ بازی هدایت واسکودوگاما را برعهده داشت که تنها ۳ برد با این تیم برزیلی کسب کرد.
«گلوبو اسپورت» در ادامه گزارش خود آورده است؛ ساپینتو و دستیارانش تلاش کردند تا اوضاع را به صورت دوستانه حل کنند، اما نتیجه‌ای نداشت و او در نهایت تصمیم گرفت برای گرفتن حقش به فیفا شکایت کند. بدهی باشگاه واسکودوگاما به ساپینتو و دستیارانش ۱٫۴ میلیون رئال برزیل (۲۶۰ هزار یورو) است.

نسخه مناسب چاپ