رئیس‌جمهوری: رویکرد جدید دستگاه دیپلماسی درحال به بارنشستن است
رئیس جمهوری با ابراز خرسندی از ثمردهی روند حرکت جدید دستگاه دیپلماسی کشور و ارتقای کم‌سابقه سطح مراودات تجاری با همسایگان، از همه دستگاه‌های اجرایی خواست به الزامات و اقتضائات این رویکرد پایبند باشند.
حجت الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی در جلسه دیروز هیات دولت به مذاکرات سران کشورهای ضامن روند آستانه و دیدار با روسای جمهوری روسیه و ترکیه اشاره کرد و گفت: بحمدالله حرکتی که در زمینه تقویت سیاست همسایگی در دیپلماسی جمهوری اسلامی از سوی دولت مردمی آغاز شده در حال نتیجه دادن است. در دیدارهای دوجانبه، هم آقای پوتین و هم آقای اردوغان بر اجرای توافق های صورت گرفته با کشورمان مُصِر بودند که این مساله پیگیری مجدانه دستگاه‌های مربوطه را می‌طلبد.
رئیسی با اشاره به درخواست رئیس جمهوری روسیه از ایران برای تکمیل خط راه آهن رشت-آستارا، به معاون اول خود ماموریت داد با همکاری وزارت راه و شهرسازی، روند اجرای این کریدور مهم ترانزیتی را پیگیری و زمانبندی دقیق آغاز و تکمیل آن را ارائه کند.
وی سپس با تبریک موفقیت‌های چشمگیر دانش‌آموزان کشورمان در المپیادهای بین‌المللی، به دانش‌آموزان مدال‌آور، معلمان و فعالان نظام آموزشی کشور، با تاکید بر لزوم استمرار حمایت‌های دولت از دانش‌آموزان مستعد برای تکرار موفقیت‌ها، از وزیر آموزش‌وپرورش خواست زمینه را برای ارتقای علاقه‌مندی و تحصیل دانش آموزان نخبه در رشته‌های علوم انسانی هم فراهم کند.
رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری مراسم میهمانی ۱۰کیلومتری در روز عید غدیر تصریح کرد: این اقدام ارزشمند که جلوه باشکوهی از آوردن غدیر به متن جامعه و خانواده است، الگوی بسیار خوبی برای مناسبت‌ها و دیگر مفاهیم ارزشمند دینی خواهد بود که جامعه را در برابر بسیاری از تهاجمات مخرب ضددینی مصون خواهد کرد.
رئیسی همچنین با قدردانی از مردم برای حضور پررنگ در این جشن بزرگ، از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خواست با توجه ویژه به تجربه برگزاری جشن مردمی غدیر، الگوپردازی برای برگزاری رویدادها و مراسم‌های آیینی خلاقانه جدید را دستور کار قرار دهد.
وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر ضرورت گفتگوی مستمر مسئولان دستگاه‌های اجرایی با مردم و پاسخ به سئوالات افکار عمومی، خطاب به مسئولان این دستگاه‌ها گفت: لازم است در تبیین اقدامات و عملکرد مجموعه تحت مدیریت خود فعالتر‌ و جدی‌تر عمل کنید. این حق مردم است که از اقدامات و روندها در دستگاه‌های اجرایی اطلاع کامل داشته باشند.
رئیس جمهوری همچنین ضرورت پاسخ بهنگام نسبت به شبهات و القائات نادرست از سوی مدیران دستگاه‌های اجرایی را مورد تاکید قرار داد و افزود: شما وظیفه دارید در مواجهه با کسانی که در جامعه القای شبهه کرده یا برای مردم گره ذهنی ایجاد می‌کنند، منفعل نباشید و سئوالات و شبهات را با ارائه توضیحات متقن و دقیق پاسخ دهید.
رئیسی همچنین پس از استماع گزارشی از وزارت جهاد کشاورزی، درباره آخرین وضع خرید تضمینی گندم و پرداخت مطالبات گندمکاران، با قدردانی از کوشش ارزشمند کشاورزان در تامین این کالای استراتژیک برای کشور، به مسئولان مربوطه دستور داد اجازه ندهند در پرداخت مطالبات گندمکاران وقفه‌ای ایجاد شود.

نسخه مناسب چاپ