خودکفایی در تولید تایر‌های سنگین تا ۲ سال آینده
با ارائه تسهیلات به کارخانه داران تا ۲ سال آینده نه تنها می‌توانیم در تولید تایر‌های سنگین باری و اتوبوسی خودکفا باشیم بلکه می‌توانیم مازاد تولید هم داشته باشیم.
مصطفی تنها سخنگوی انجمن صنعت تایر در گفتگو با خبرگزاری صداوسیما ضمن اعلام این مطلب با بیان اینکه نیاز سالانه به انواع لاستیک سنگین باری و اتوبوسی ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار حلقه در سال است، افزود: تایر‌های کامیون ۲ نوع است. یک نوع تایر‌های بایاس است که تایر‌های صنعتی بوده و همیشه در کشور تولید می‌شود و یک نوع دیگر، تایر رادیال تمام سیمی است که از این نوع تایر ۲ کارخانه در حال بهره برداری است و توانسته حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد نیاز کشور را تامین کند.
وی با بیان اینکه در تایر بایاس علاوه بر نیاز بازار، مازاد تولید هم داریم، ادامه داد: کارخانه‌های تولید تایر بایاس قادرند بیش از نیاز بازار تایر تولید کنند. البته اگر تسهیلاتی در اختیار کارخانه داران قرار گیرد و طرح‌های در دست اجرا راه اندازی شوند، در تولید لاستیک‌های رادیال تمام سیمی هم مازاد تولید خواهیم داشت.
سخنگوی انجمن تایر گفت: با توجه به نرخ ارز که دولتی آن هم تک نرخی شده و قیمت آن ۲۴ هزار تومان است، کارخانه نمی‌تواند یک مرتبه ۱۰۰ میلیون دلار سرمایه گذاری در اجرای طرح‌های مازاد تولید تایر انجام دهد، چرا که کار، هزینه‌های ریالی هم دارد.

نسخه مناسب چاپ