خط ارتباطی مردم با اطلاعات
قدردانی از مسجد الزهرا(س) به دلیل برپایی جشن با شکوه عید غدیر
به مناسبت عیدغدیر مسجد الزهرا(س) شهرک غرب، خیابان هرمزان جشن باشکوهی در اطراف مسجد برگزار کرد که همراه با پخش شیرینی، سرودهای شاد و فرح‌بخش، توزیع عروسک و بادکنک در میان کودکان و گلدان‌های کوچک گل در میان مردم بود. این برنامه که به همت هیأت امنای مسجد الزهرا(س) و کمک‌های مردمی به بهترین شکل برگزار شد، استقبال گسترده شهروندان را به همراه داشت.
صادقی ـ از ساکنان شهرک غرب

راهکاری برای کاهش ضایعات نان‌های سنتی
برخی از نانوایی‌های سنتی به بهانه عدم افزایش قیمت نان و کاهش درآمدهایشان از کیفیت نان‌های خود می‌کاهند، تا شاید از این طریق اعتراض خود را اعلام کنند که این مسئله متاسفانه باعث افزایش ضایعات نان و هدررفت آرد در کشور می‌شود. با توجه به این‌که پرداخت یارانه آرد برای دولت بسیار سنگین و پرهزینه است، جا دارد اداره کل غله و نیز تعزیرات حکومتی نظارت بیشتری بر کیفیت و نحوه پخت نان‌های سنتی داشته باشند.
شهروندی از استان البرز

قطع ۸ ساعته آب در گرگان مشکل‌ساز شده است
از ساعت ۱۰ شب تا ۶ صبح به مدت ۸ ساعت جریان آب در خیابان شهدا، لاله ششم، بن‌بست یکم میخچه‌‌گران و برخی از محله‌های گرگان به طور مداوم و حتی در زمستان نیز قطع می‌شود و خانواده‌ها را با مشکلات فراوانی روبرو کرده است که ضرورت دارد شرکت آب و فاضلاب گرگان در‌این‌باره چاره‌جویی کند.
کاشفی ـ شهروندی از گرگان

شهرداری درختان کوچه‌‌ها را نیز آبیاری کند
عدم آبیاری درختان کوچه‌ها در فصل تابستان و شدت گرما باعث خشک شدن بسیاری از درختان شده است و با توجه به افزایش برج‌سازی در تهران، دیگر مانند گذشته اغلب افراد ساکن در مجتمع‌های مسکونی احساس مسئولیتی در قبال فضای سبز کوچه‌های محل زندگی خود ندارند که ضروری است ماموران شهرداری علاوه بر آبیاری درختان خیابان‌ها، به فکر درختان کوچه‌ها هم باشند، که البته آبیاری آن‌ها به وسیله ماشین‌‌های شهرداری در صرفه‌جویی مصرف آب بسیار موثر است.
شهروندی از بلوار نلسون ماندلا (جردن)

آیا با افزایش تولید، قیمت برنج ایرانی کاهش می‌یابد؟
آیا واردات برنج‌های خارجی تاثیری در کاهش قیمت برنج‌های ایرانی دارد؟ قیمت هر کیلو برنج ایرانی درجه یک به حدود ۱۵۰ هزار تومان رسیده است که امیدواریم با افزایش تولید آن، وعده مسئولان درباره کاهش قیمت برنج ایرانی تحقق یابد.
فرخی‌پور

ضرورت تأمین امنیت شغلی فروشندگان مغازه‌ها
یکی از مشاغلی که در کشور ما پایین‌ترین دستمزد‌ها را دارد و بدون امنیت شغلی است، فروشندگی است، چرا که هیچیک از صاحبان مغازه‌ها فروشندگان خود را بیمه نمی‌کنند و اغلب به آنان دستمزدهای بسیار پایینی می‌پردازند که در چنین شرایطی به دلیل نبود شغل و درآمد کافی، بیشتر فروشندگان شرایط فعلی را می‌پذیرند و نمی‌توانند به حقوق‌های ناچیزشان در قبال درآمدهای کلان مغازه‌داران اعتراض کنند.
خانم فروشنده از تهران

پیاده‌روها به تصرف رستوران‌ها درآمده است
رستوران‌ها و فست‌فودهای واقع در خیابان شریعتی، بالاتر از پل رومی با قراردادن میز و صندلی‌هایشان در پیاده‌روها باعث سدمعبر و مشکلات رفت و آمد برای عابران شده‌اند. چرا شهرداری‌ با دستفروشان به دلیل سد معبر برخورد می‌کند، اما با کسانی که‌ پیاده‌روهای شهر را با رستوران‌های کنار جاده‌ها اشتباه گرفته‌اند و باعث آلودگی هوا ومشکلات رفت و آمد شهروندان می‌شوند، برخورد نمی‌کند؟
از ساکنان خیابان شریعتی

قراردادهای اجاره مسکن ۲ ساله شود
با توجه به افزایش بیرویه قیمت مسکن و اجاره‌بها و نیز سودجویی برخی از مالکان و هزینه‌های سنگین جابه‌جایی برای مستاجران، پیشنهاد می‌شود که قراردادهای اجاره و رهن مسکن از یک سال به ۲ سال افزایش یابد تا از این طریق کمکی به مستاجران و کاهش هزینه‌های آنان حداقل برای مدت ۲ سال شده باشد.
مستاجری از تهران

شهرداری با دریافت جریمه، تخلفات ساختمانی را نادیده نگیرد
سازنده ملکی در بن بست ۶ متری واقع در خیابان یحیی‌نژاد بابل بدون توجه به پروانه ساخت، افزایش طبقات دارد و بعد از شکایت همسایگان به شهرداری منطقه، در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری مشمول جریمه شده و بعد از پرداخت آن،‌ به تخلف خود ادامه داده است. آیا درست است که شهرداری به جای حل مشکل با دریافت جریمه صورت مساله را پاک کند و مشکلات آن برای همسایگان، همچنان پابرجا بماند؟
تلفن به خط ارتباطی ـ بابل

بانک رفاه بیشتر از ۲ میلیون تومان وجه نقد نمی‌پردازد
چرا برخی از شعب بانک رفاه کارگران بیش از ۲ میلیون تومان به مشتریان خود وجه نقد نمی‌پردازد؟ این مشکل در بانک رفاه کارگران شعبه خیابان شکوفه وجود دارد که باید حل شود.
مستمری‌بگیر تامین اجتماعی

ورود به دانشگاه‌ها آسان و خروج از آن‌ها سخت شود!
تغییر نحوه برگزاری کنکور سال ۱۴۰۲ به غیر از افزایش سودجویی آموزشگاه‌ها و مدرسان خصوصی و همچنین مدارس غیردولتی تاثیر مثبتی در کاهش استرس دانش‌آموزان و کاستن از هزینه‌های تحصیل آنان برای خانواده‌هایشان ندارد. چرا مسئولان به جای این‌گونه تغییرات به فکر حذف کنکور و ورود بی‌دغدغه و آسان علاقه‌مندان به ادامه تحصیل در دانشگاه‌های کشور در مقابل تلاش برای خروجی بسیار سخت برای دانش‌آموختگان واقعی از مراکز علمی کشور نیستند؟
فرهنگی بازنشسته

از املاک تجاری مساجد هم مالیات دریافت کنند
برخی از مساجد تهران مغازه‌ها و پارکینگ‌های بزرگی دارند که اغلب متولیان مساجد، آن‌ها را به قیمت‌های تجاری اجاره داده‌اند و از این محل ها درآمد کسب می‌کنند، اما برای پرداخت مالیات آن‌ها اقدام نمی‌کنند. از سازمان امور مالیاتی کشور انتظار می‌رود که از اماکن تجاری یاد شده هم مالیات دریافت کنند.
رضایی

برای حل مشکل راهبندان چاره‌اندیشی می‌کردند
جشن بزرگ عید غدیر بسیار باشکوه و با حضور خیل عظیم عاشقان امام علی (ع) در یکی از میدان‌های اصلی تهران برگزار شد و شادی و نشاط و پیاده روی بسیاری از خانواده‌ها را به همراه آورد. اما به دلیل عدم هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های دقیق قبلی، متاسفانه باعث راهبندان سنگین و به قولی قفل‌شدن خیابان‌های همسو با خیابان ولیعصر(عج) شد که در نتیجه مردم تا پاسی از شب در خیابان‌ها سرگردان شدند. آیا نباید قبل از برگزاری این جشن بزرگ و مردمی به فکر رفت و آمد خودروها و بخصوص حرکت آمبولانس‌ها در آن محدوده می‌‌بودند؟
از ساکنان خیابان ولیعصر (عج)

آیا رفتار آمریکا در اوکراین با افغانستان تفاوت می‌کرد؟
به نظر من اظهارات وزیر امور خارجه کشورمان در‌این‌باره که «جنگ روسیه و اوکراین باید متوقف شود و به هیچیک از طرف‌های درگیری اوکراین کمک نمی‌کنیم»، بهترین گزینه‌ای است که در شرایط حساس و بحرانی جهان از سوی جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده است. این نکته را هم به «زلنسکی» بگویم که اگر به جای روسیه، آمریکا به اوکراین حمله می‌کرد، چنانکه در گذشته به عراق و افغانستان حمله کرده بود، آیا اوضاع اوکراین بهتر از این بود و آیا آمریکا که افغانستان را تسلیم طالبان کرد، اوکراین را هم تحویل داعشی‌های منطقه یاد شده نمی‌‌داد ؟
تلفن به خط ارتباطی

عاملان عربده‌کشی علیه مستاجران باید مجازات شوند
در فیلم بارگذاری شده در سایت خبر آنلاین به آگهی استخدام افرادی با دستمزدهای تا ۲۰ میلیون تومان در ماه اشاره شده است که به عنوان بستگان صاحبخانه‌ها به مشاجره، عربده‌کشی، تهدید و حتی ضرب و جرح مستأجرانی می‌پردازند که به دلیل مشکلات مالی قادر به تخلیه واحد‌های مسکونی و تجاری و یا افزایش ودیعه و کرایه‌‌های آن‌ها نیستند و آن‌قدر مستاجران را عاصی می‌کنند تا به اجرای تصمیم صاحبخانه‌ها گردن بگذارند. این قبیل اعمال خلاف شرع و قانون در جامعه‌ای با مردمان خداشناس و مسلمان، واقعاً شرم‌آور است و اراذل و اوباشی که موجب ترس و وحشت مستاجران مستاصل می‌شوند، باید شناسایی و دستگیر و مجازت شوند.
بانوی هموطن

نسخه مناسب چاپ