واکنش فدراسیون جهانی والیبال به بازی امشب ایران و لهستان
 

فدراسیون جهانی والیبال به بازی ایران و لهستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ ملت‌های والیبال واکنش نشان داد.
به گزارش ایسنا، در پایان مرحله گروهی لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ هشت تیم ایتالیا، لهستان، آمریکا، فرانسه، ژاپن، برزیل، ایران و هلند با کسب جایگاه‌های اول تا هشتم به مرحله نهایی صعود کردند. دور نهایی این مسابقات با حضور هشت تیم برتر در ایتالیا برگزار می‌شود.
والیبال ایران قرار است در دور یک چهارم نهایی این مسابقات در یک مصاف حساس مقابل تیم ملی والیبال لهستان صف آرایی کند.
فدراسیون جهانی والیبال درباره تقابل تیم ملی والیبال ایران و تیم ملی والیبال لهستان نوشت: آخرین مرحله نیمه نهایی روز پنجشنبه کار خود را دنبال خواهد کرد. در یکی از مهمترین بازی‌ها لهستان به عنوان قهرمان جهان و ایران به عنوان قهرمان قاره آسیا به مصاف هم خواهند رفت.
لهستان به عنوان تیم اروپایی که مدال نقره لیگ ملت‌ها در سال ۲۰۲۱ و مدال برنز در سال ۲۰۱۹ را کسب کرده است، در مرحله مقدماتی در رده دوم قرار گرفت. لهستانی‌ها در خاک کشورشان در یک مسابقه مهیج از ایران در پنج ست شکست خوردند. باید گفت که یکی از دو شکست لهستان در مرحله مقدماتی این مسابقات، توسط ایران رقم خورده است. فدراسیون جهانی والیبال ادامه داد: ایران به عنوان تیم آسیایی به عنوان تیم هفتم به دیدار نهایی این مسابقات راه پیدا کرد. ملی پوشان والیبال ایران بهترین نتیجه خود را در این رقابت‌ها در سال ۲۰۱۹ به دست آوردند، زمانی که مرحله مقدماتی را در مکان دوم به پایان رساندند اما سپس در رده پنجم جدول نهایی قرار گرفتند.
برنامه مرحله یک چهارم نهایی: (پنج‌شنبه ۳۰ تیر)
فرانسه- ژاپن ساعت ۲۰:۳۰ر لهستان- ایران ساعت ۲۳:۳۰

نسخه مناسب چاپ