اخبار داخلی
میراسماعیلی: با پرچم IOC در مسابقات شرکت نمی کنیم
رئیس فدراسیون جودو با تاکید براینکه حرمت پرچم ایران بسیار بالاتر از این است که با پرچم IOC در مسابقات شرکت کنیم گفت: زمان جدید بازی‌های آسیایی بعد از اتمام تعلیق ما است و برای حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی نیز هیچ مشکلی نداریم.
وی درباره نامشخص بودن وضع مربی ترکیه‌ای برای قبول هدایت تیم ایران، گفت: توافقات با این مربی قطعی شده بود اما او کارمند کمیته المپیک ترکیه است و حضورش را منوط به اعلام رای دادگاه فدراسیون جودو کرد. اگر رای منفی بیاید طبیعتا موضوع منتفی می‌شود و اگر رای مثبت باشد بحث حضور او در ایران نهایی می‌شود.
میراسماعیلی درباره حضور در بازی‌های کشورهای اسلامی، اعلام کرد: به جودوکاران امیدوار هستم، اما یک جنگ نابرابر داریم و به خاطر این است که ما ۳ سال از میادین دور بودند و حریفان ما همه در اردو بودند. شرایط‌مان سخت است اما بچه‌های ما هم زحمت کشیدند و می‌دانم که نهایت تلاششان را می‌کنند و امیدواریم که بتوانند از حقانیت سه سال مظلومیت جودو ایران دفاع کنند.

تقویت همکاری‌های ورزشی ایران و عراق
مدیرکل حوزه وزارتی وزارت ورزش و جوانان ایران در دیدار با وزیر ورزش و جوانان عراق درباره تقویت ارتباط سمن‌های دو کشور، برگزاری دوره‌های مشترک، برپایی اردو، تبادل مربیان و برپایی هفته مشترک ورزش با وزیر ورزش و جوانان عراق تبادل نظر کرد.
در این دیدار که در سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد با حضور سفیر ایران و دیگر مقامات وزارت ورزش و جوانان عراق برگزار شد، دو طرف درباره توسعه همکاری‌ها در حوزه «ورزش و جوانان» با یکدیگر به گفتگو و تبادل نظر پرداختند.
اسماعیل احمدی درباره این جلسه اظهار کرد: در این جلسه پیشنهادهایی را برای تقویت ارتباطات دو کشور در دو حوزه ورزش و جوانان مطرح کردیم.
وی افزود: بازنگری همکاری‌های ایران و عراق در ورزش، تقویت ارتباط سمن‌های دو کشور، برگزاری دوره‌های مشترک، برپایی اردو، تبادل مربیان، برپایی هفته مشترک ورزش ایران و عراق با محوریت بازیهای بومی و محلی از جمله این پیشنهادها بود.
احمدی با اشاره به اهمیت اربعین برای دو ملت ایران و عراق اظهار کرد: در این حوزه نیز پیشنهادهایی از جمله برپایی موکب مشترک ایران و عراق، برگزاری جام اربعین در رشته‌های مختلف در کربلای معلا و همایش گروه‌های مردمی ایران و عراق از جمله این پیشنهادها بود.
وی از استقبال وزیر ورزش و جوانان عراق از پیشنهادهای ارائه شده خبر داد و گفت: مقرر شد در جلسه‌ای با حضور معاونان وزارت ورزش و جوانان عراق درباره طرح‌های ارائه شده در پیش‌نویس تفاهمنامه گفتگوهای تکمیلی انجام شود. وزیر ورزش و جوانان عراق در این جلسه از ارائه این پیش‌نویس در جلسه هیات دولت عراق خبر داد تا با تصویب آن، در سفرش به تهران این تفاهمنامه به امضا برسد.
احمدی با مثبت توصیف کردن این جلسه اظهار کرد: در آینده‌ای نزدیک شاهد رشد و تقویت و تعمیق روابط دو کشور ایران و عراق در دو حوزه‌ مهم و امید آفرین و در عین حال جریان‌ساز و موثر ورزش و جوانان خواهیم بود.

نسخه مناسب چاپ