آیت‌الله العظمی جوادی آملی : آشفته بازارحجاب با فشار سامان نمی‌یابد
 

حساب توییتر آیت الله العظمی جوادی آملی بخشی از بیانات این مرجع تقلید در سال ۹۶ در مورد حجاب را بازنشر کرد:

‌گاهی نامه می‌نویسند که شما چرا ساکت هستید، درباره حجاب و عفاف حرفی نمی‌زنید، بر فرض با فشار انسان این روسری را یک قدری جلو بیاورد، این که ‎عفاف و حجاب نیست! این، آن فساد را جلوگیری نمی کند! ‎ازدواج است که جلوگیری می کند. با بگیر و ببند، حداکثر ممکن است ظاهر حفظ شود.

۰۶ر۰۹ر۱۳۹۶

‌این آشفته بازار بودنِ مساله حجاب و عفاف با فشار سرنیزه حل نمی‌شود، از راه دیگری ‎فساد را توسعه می‌دهند. عمده همین است آن که ما را آفرید، صلاح و فلاح ما را در همین دانست که مساله ازدواج را اهمیت بدهید و دیر ازدواج نکنید و توقع بیجا نداشته باشید.

۰۴ر۰۹ر۱۳۹۶

واکنش معاون زنان رئیس جمهوری به برخورد گشت ارشاد با یک مادر

معاون زنان و خانواده ریاست جمهوری با اشاره به عذرخواهی و دلجویی پلیس در ماجرای ویدئو منتشر شده از گشت ارشاد و یک مادر، بر حفظ کرامت زن و مادر تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، انسیه خزعلی در صفحه توییتر خود نوشت: ‏آنچه عامل جریحه‌دارشدن عواطف عمومی است بحث کرامت ‎زن و ‎مادر در فرهنگ ایرانی اسلامی است.

وی بااشاره به اینکه بابت این جایگاه خداوند را هزاران بار شاکریم، ادامه داد: مؤاخذه، عذرخواهی و دلجویی فوری نشان از آن دارد که ‎نیروی انتظامی نیز به این جایگاه بخوبی واقف است. امید است که دیگر شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم.

نسخه مناسب چاپ