اخبار کوتاه
 

لیورپول و منچستر سیتی، شیاطین سرخ را پشت سر گذاشتند

منچستریونایتد دیگر با ارزش‌ترین برند فوتبال در انگلیس نیست و ارقام جدید نشان می‌دهند که رقبای لیورپول و منچسترسیتی اکنون ارزش بیشتری دارند.

بر اساس داده‌های اخیر منتشر شده، ارزش شیاطین سرخ اکنون ۲ر۸ میلیارد پوند است. اگرچه این مبلغ قابل توجهی است، اما کمتر از لیورپول و منچسترسیتی است که هر دو بیش از ۳ میلیارد پوند ارزش دارند. کاهش ارزش باشگاه با عملکرد ضعیف آن‌ها در زمین ارتباط دارد. آن‌ها فصل گذشته یک فصل فاجعه بار را پشت سر گذاشتند که در آن با کمترین امتیاز خود در تاریخ لیگ برتر (۵۸) به پایان رسیدند. فقدان فوتبال لیگ قهرمانان اروپا در فصل آینده و عدم اطمینان پیرامون کریستیانو رونالدو نیز اوضاع را بد تر کرد. منچستریونایتد از آخرین فصل سرمربیگری سر الکس فرگوسن در سال ۲۰۱۳، موفق به کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر نشده است و سیتی و لیورپول مدعی پنج عنوان قهرمانی قبلی بودند.

دو تیم برتر انگلیس هنوز تا حدودی از ارزشمندترین باشگاه‌های اروپا عقب هستند. بایرن مونیخ در صدر فهرست قرار دارد، زیرا قهرمان بوندسلیگا بیش از ۴ میلیارد پوند ارزش دارد. رئال مادرید به تازگی از باشگاه مرسی ساید در رده دوم عقب افتاده است، زیرا قهرمان اروپا بیش از ۳ میلیارد پوند ارزش دارد.

بارسلونا چگونه پولدار شد؟

رسانه آمریکایی از منبع ریخت و پاش این روزهای بارسلونا در نقل و انتقالات افشاگری کرد.

به گزارش فارس، این روزها خریدهای متوالی بارسلونا در نقل و انتقالات تابستانی باعث ایجاد شایعات متعددی شده است.

بارسلونا به دلیل مشکلات مالی لیونل مسی اسطوره خود را در تابستان گذشته از دست داد و این ستاره آرژانتینی راهی پاری سن ژرمن شد.

اما علی رغم تاکید زیاد رسانه به مشکلات زیاد مالی بارسلونا ولی خوان لاپورتا رئیس باشگاه بارسلونا این روزها در بحث نقل و انتقالات در حال ریخت و پاش است. شبکه «ESPN» آمریکا در این زمینه گزارشی را ارائه کرد و از منبع این بریز و بپاش لاپورتا خبر داد. باشگاه بارسلونا روز گذشته اعلام کرد ۱۵ درصد دیگر از حقوق تلویزیون داخلی خود را به شرکت سرمایه گذاری جهانی Sixth Street فروخته است که منابع آگاه به ESPN گفتند ارزش این قرارداد حدود ۳۲۰ میلیون یورو است.

منابع به ESPN گفته اند که بارسا امیدوار است که این فروش به آنها امکان دهد تا قرارداد خریدهای تابستانی فرانک کسیه، آندریاس کریستنسن، رافینیا و رابرت لواندوفسکی را ثبت کنند.

بارسا همچنین از این پول استفاده خواهد کرد تا قرارداد روبرتو و عثمان دمبله را پس از امضای قراردادهای جدید در لالیگا مجدداً ثبت کند.

نسخه مناسب چاپ