بازارچه مرزی «پیشین» در سیستان و بلوچستان افتتاح می‌شود
زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات:استاندار سیستان و بلوچستان گفت: بازارچه مرزی پیشین به عنوان یکی از مصوبات سفر رئیس‌جمهوری به این استان،تا پایان این هفته افتتاح خواهد شد‎.

‎حسین مدرس خیابانی در حاشیه دیدار میدانی از بازارچه خرده‌فروشی «پیشین» اظهار داشت: با سفر رئیس محترم جمهوری ساخت بازارچه خرده‌فروشی «پیشین» که جزء مصوبات سفر وی در اجرای یکی از سیاست‌های مهم دولت یعنی افزایش تبادلات با کشورهای همسایه است، در دستور کار قرار گرفت‏‎.

‎وی با تأکید بر این که در مدل‌های مختلف با پاکستان مراوده‌های تجاری داریم گفت: بازارچه مرزی «پیشین» از نوع تجارت خرد مرزنشینی است‏‎.

‎استاندار سیستان و بلوچستان ادامه داد: با توجه به تکمیل بازارچه خرده فروشی از سوی پاکستان این قول داده شد تا نیمه اول سال جاری بازارچه مرزی «پیشین» نیز تکمیل شود و خوشبختانه این بازارچه مرزی با ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی مراحل نهایی خود را طی می‌کند‏‎.

‎وی افزود: مشابه بازارچه مرزی «پیشین» در «ریمدان»حداکثر تا مهرماه یا اواسط این ماه راه اندازی خواهد شد‏‎.

‎مدرس خیابانی خاطرنشان کرد: در بازارچه مرزی پیشین تقریبا هر ۶سالن کامل ساخته شده، همچنین اسکلت‌غرفه‌های دستفروشی آن اجراشده؛ نمازخانه و رستوران نیز به پایان رسیده است که البته با رونق گرفتن بازارچه زیرساخت‌های دیگر آن نیز به مرور شکل می‌گیرد ودر تلاش هستیم با تنظیم رویه ثابت با طرف پاکستانی امکان استفاده بهتر مرزنشینان از بازارچه مرزی پیشین را فراهم کنیم. بازارچه مرزی پیشین می‌تواند تحول مهمی را در شهر «پیشین» و همچنین شهرستان راسک داشته باشد و به نحو مطلوب معیشت مرزنشینان را تأمین کند‎.

‎وی افزود: هیچ تقابلی بین بازارچه مرزی پیشین و ریمدان وجود ندارد و به صورت نامحدود هر نوع کالایی که صرفه صادرات و یا واردات داشته باشد، می‌تواند از این بازارچه‌ها جابجا شود‏‎.

‎مدرس خیابانی گفت: غرفه‌های موجود در بازارچه‌های مرزی فقط به مرزنشینان اختصاص خواهد یافت،تا تبادلات تجاری در آن انجام گیرد‎.

نسخه مناسب چاپ