خط ارتباطی مردم با اطلاعات
وزارت راه و شهرسازی به انتظار ۳۰ ساله ما پایان دهد

روزنامه‌‌های یکم مردادماه به نقل از وزیر محترم راه و شهرسازی از یک میلیون و ۳۵۰ هزار واحد مسکونی در حال ساخت خبر داده بودند و این در حالی است که بیش از ۲ هزار خانواده قطعاتی از زمین‌های معروف به «جهان‌بین» در شهرک مارلیک کرج را ۳۰ سال پیش خریده‌اند و پس از گذشت اینهمه سال و علیرغم حل اختلافات مالک اصلی زمین‌ها و شهرداری منطقه ملارد، که مراتب آن بارها به آگاهی مالکان قطعات زمین‌های «جهان‌بین» رسیده، متاسفانه هنوز مجوز ساخت آن‌ها از سوی وزارت راه و شهرسازی صادر نشده است، که از وزیر محترم این وزارتخانه تقاضا داریم در مورد صدور این مجوز اقدام و خانواده‌های پرشمار مالک زمین‌های موسوم به «جهان‌بین» را راضی و خشنود کنند.

از مالکان زمین‌های جهان‌بین ـ مارلیک کرج

چشم و هم‌چشمی از دلایل اختلافات خانوادگی است

از این‌که خط ارتباطی روزنامه اطلاعات دغدغه‌ها، مشکلات و پیشنهادهای مردم را به دقت چاپ می‌کند، سپاس ویژه دارم. شکی نیست که رسانه‌های گروهی و به خصوص دیداری و شنیداری نقش بسیار مهمی در فرهنگ‌سازی‌های عمومی دارند که در این میان نقش صداوسیما به‌عنوان رسانه ملی و بسیار پرمخاطب، بیشتر و پررنگتر است. مدتی پیش یکی از شبکه‌های سیما در برنامه‌ای به مردم تاکید می‌کرد که «هرگز باطن زندگی خود را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه نکنید»، که متاسفانه این برنامه دیگر پخش نمی‌شود، حال آن‌که بسیاری از اختلافات خانوادگی به دلیل به اصطلاح چشم و هم‌چشمی‌ها است که راهکارهای مقابله با آن باید به خانواده‌ها اطلاع‌‌رسانی شود.

دکتر علی عرب‌سرخی ـ پژوهشگر اجتماعی

خدمات پرستاران دوران دفاع مقدس به مردم معرفی شود

از چاپ زندگینامه ۲ خواهر شهید دوران دفاع مقدس، صدیقه رودباری و سمیرا مسمائی در صفحه حماسه پایداری روزنامه اطلاعات ۲۹ تیرماه تشکر و قدردانی می‌کنم. من هم در سال ۱۳۶۵ به عنوان پرستار از بیمارستان شهدای هفتم‌تیر به اندیمشک اعزام شدم و بارها شاهد ایثارگری‌های همکاران پرستارم در جبهه‌ها و مداوای مجروحان جنگ تحمیلی بودم، اما متاسفانه تاکنون آن‌طور که باید و شاید خدمات پرستاران در دوران دفاع مقدس به مردم معرفی نشده است که ضرورت دارد در‌این‌باره بیشتر تلاش شود.

خانم آریافر ـ ورامین

شرکت‌کنندگان در راهپیمایی میلیونی اربعین پروتکل‌ها را رعایت کنند

با توجه به هشدارهای مکرر کارگروه پیشگیری و بهداشت ستاد ملی کرونا درباره چند برابر شدن آمار مرگ و میر بر اثر ابتلا به این بیماری در روزهای آینده، از کسانی که می‌خواهند در راهپیمایی میلیونی اربعین امسال شرکت کنند، انتظار می‌رود با تزریق کامل واکسن کرونا و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در این راهپیمایی بزرگ برای حفظ سلامت و جان خود و دیگران همت کنند، زیرا به گفته کارشناسان یک بیمار مبتلا به سویه جدید کرونا می‌توانند تا ۱۷ نفر دیگر را به این بیماری مهلک دچار کند. باید بدانیم که خودکشی فقط خود را از یک برج یا بلندی به پایین پرت کردن نیست، بلکه می‌تواند عدم رعایت پروتکل‌‌های بهداشتی و پرهیز از تزریق واکنس کرونا هم باشد!

خانم شهروند از خیابان پاسداران

دلیل دریافت هزینه از بازنشستگان نیروهای مسلح چیست؟

با تشکر از چاپ پیام من در مورد قدردانی از کادر درمان بیمارستان شهید چمران، وضع تغذیه بیماران در آنجا را نامناسب دانسته بودم که متاسفانه به اشتباه ترخیص بیماران چاپ شده بود. در ضمن تا چندی پیش هزینه‌های بستری و عمل جراحی بیماران تحت پوشش بیمه نیروهای مسلح شاغل و بازنشسته در بیمارستان‌های وابسته به این سازمان رایگان بود، اما برای عمل جراحی تنگی کانال کمر و ۲ روز بستری در بیمارستان شهید چمران از من ۸۰۰ هزار تومان دریافت کردند که تقاضا دارم دلیل آن را اعلام کنند.

نیکخواه ـ خواننده روزنامه اطلاعات

مجازات این متهم حداقل باید حبس ابد باشد

تعیین ۵ و یا ۷ سال زندان برای نامردی که در خراسان‌جنوبی از ۷ دختر خردسال معصوم به بهانه تدریس خصوصی سوء‌استفاده کرده بود، به نظر ما ناعادلانه است و حداقل مجازات او باید حبس ابد همراه با کار اجباری باشد، تا از تکرار چنین وقایع تأسف‌باری پیشگیری به عمل آید.

تلفن‌هایی به خط ارتباطی

شهرداری منطقه ۱۷ در صدور مجوز پایان ساخت تسریع کند

با این که وزیر محترم راه و شهرسازی به تازگی در گفتگو با شبکه ۱ سیما بار دیگر بر ضرورت نوسازی بافت‌های فرسوده تهران، تاکید کرده است، با وجود پرداخت تمامی مبالغ درخواستی و حل مشکل شهرداری با شرکت راه‌آهن، شهرداری منطقه ۱۷ تهران علیرغم مراجعات مکرر و گذشت ۱۶ ماه هنوز در مورد صدور مجوز پایان ساخت در بافت فرسوده منطقه اقدام نکرده است. آخرین بار پس از در نظر گرفتن ۴۵ میلیون تومان برای واریز به حساب شهرداری و این که تأکید کردند این مبلغ را به یکی از روستاهای محروم کشور اختصاص دهیم، وعده دادند که حداکثر تا ۲۰ روز بعد مجوز پایان ساخت برای ما صادر می‌شود، اما علیرغم گذشت حدود ۴ ماه هنوز این مجوز صادر نشده است.

خانم شهروند از منطقه ۱۷ شهرداری تهران

ضرورت حل مشکل راهبندان در میدان رسالت

توقف غیرمجاز خودروها در میدان رسالت به سمت خیابان هنگام موجب راهبندان‌های سنگین می‌شود که ضرورت دارد پلیس راهور مشکل را حل کند.

از ساکنان میدان رسالت

جایگزینی تولید «چانگان»، با «تیبا» تصمیم درستی نیست

شرکت سایپا اعلام کرده است که از اول مردادماه تولید خودروی «تیبا» را متوقف و خودروی «چانگان» را جایگزین آن می‌کند، حال آن‌که اگر قرار است خودروی دیگری جایگزین «تیبا» شود، باید در همان کلاس و البته با کیفیت بالا و در حد توان خرید آن توسط اقشار متوسط کشور باشد، نه خودروی شاسی بلند «چانگان» که حدود یک میلیارد تومان قیمت خواهد داشت و با استفاده از قطعات ساخت چین، مونتاژ و روانه بازار خواهد شد.

جعفری

مخزن‌های زباله بوی تعفن گرفته‌اند

به دلیل عدم شستشوی به موقع و مستمر مخزن‌های زباله بخصوص در مناطق جنوب تهران، این مخازن به جولانگاه موش‌ها بدل شده‌اند که در مواردی به خانه‌های شهروندان هم راه پیدا کرده‌اند که در صورت عدم چاره‌جویی برای آن، مشکلات بهداشتی فراگیری برای شهروندان به وجود خواهد آمد. از شهرداری تهران انتظار می‌رود برای نظافت و شستشوی مرتب مخزن‌های زباله که در تابستان بوی تعفن بیشتری می‌دهند، اقدام کنند.

شهروندی از جنوب تهران

دولت ارز مورد نیاز نوار قلب را اختصاص دهد

نوار قلب از مدتی پیش کمیاب شده است، آیا کار دشواری است که دولت محترم ارز مورد نیاز را در اختیار کارخانه‌ها و فعالان بازار دارو بگذارد تا به وسیله آن نوار قلب را وارد و یا آن را در کشور تولید کنند؟

سیدرضا همراه ـ تنکابن (مازندران)

این باغ را به پارک یا ایستگاه مترو بدل کنند

در خیابان پاتریس لومومبا، پلاک ۵۵، خیابان‌های کوکب و شهید ملکوتی قطعه باغ بزرگی قرار دارد که مالک یا مالکان آن هر چند وقت یکبار درختان آن را می‌سوزانند که آخرین دفعه توسط ماموران آتش‌نشانی خاموش شد. جا دارد باغ مزبور به پیاده‌راه، پارک، گردشگاه و یا ایستگاه مترو بدل شود تا مورد استفاده ساکنان منطقه قرار گیرد. در‌این‌باره بارها به شهرداری منطقه ۲ ناحیه ۳ مراجعه کرده‌ایم، اما بی‌نتیجه بوده است.

شهروند ساکن در خیابان پاتریس لومومبا

مزایای دارندگان کارت ایثارگری را بپردازند

سرباز وظیفه دوران دفاع مقدس با ۲۵ ماه سابقه حضور در جبهه‌ها هستم و کارت ایثارگری هم دارم که برای استفاده از حقوق و مزایای آن، ابتدا از من خواستند که در بانک حکمت رشت حساب باز کنم تا حقوق ایثارگری را به آن حساب واریز کنند، سپس از لشکر ۱۶ قزوین گواهی حضور در جبهه‌ها را خواستند که آن را ارائه دادم و در مرحله بعدی برای استفاده از مزایای ایثارگری ۱۵۰ هزار تومان هزینه کردم، اما آن هم بی‌نتیجه مانده است. از استاندار محترم گیلان تقاضای رسیدگی به تقاضای سربازان ایثارگر دوران جنگ تحمیلی را دارم.

راوند ـ املش (استان گیلان)

نسخه مناسب چاپ