اخبار کوتاه حوادث
انفجار یک قنادی در مشهد

مشهد ـ نبود لوله‌های تخلیه گاز ویژه چاه‌ها، باعث انفجار یک قنادی در مشهد شد.

سرپرست ایستگاه‌های ۲۹، ۳۷ و ۳۸ سازمان آتش‌نشانی مشهد در خصوص این انفجار گفت: این حادثه ساعت ۳۵ر۱۳ روز جمعه به ستاد فرماندهی اعلام شد و بلافاصله آتش‌نشانان به محل حادثه واقع در میدان شهید کوشه‌ای؛ خیابان بهشتی اعزام شدند.خجسته با بیان اینکه این انفجار پس از تخلیه چاه‌های یک کارگاه شیرینی‌پزی اتفاق افتاد؛ افزود: چاه‌های استاندارد باید دارای لوله تخلیه‌گاز در بلندترین نقطه ساختمان باشند.

وی اظهار کرد: از آنجا که چاه‌های موجود در این کارگاه فاقد لوله انتقال گاز به بیرون از ساختمان بود، گاز داخل این چاه‌ها پس از تخلیه در فضا پخش شده بود و با روشن شدن شعله گاز؛ انفجار شدیدی در این قنادی رخ داد.

خجسته ادامه داد: آتش‌نشانان پس از رسیدن به محل حادثه بلافاصله عملیات اطفاء حریق را آغاز و از گسترش آتش جلوگیری کردند. مالک این قنادی نیز که بر اثر این انفجار دچار سوختگی و مصدومیت شده بود؛ توسط عوامل اورژانس به بیمارستان انتقال یافت و قنادی نیز تا هنگام نصب لوله‌های تخلیه گاز ویژه چاه‌ها، توسط پلیس ساختمان پلمپ شد.

وی در مورد مرگ یک مقنی نیز گفت: روز جمعه؛ حادثه ‌گیر کردن مقنی داخل یک حلقه چاه به ستاد فرماندهی اعلام شد و بلافاصله گروه امداد و نجات سازمان به محل حادثه واقع در منطقه گلشهر اعزام شدند.

در این حادثه که مقنی اقدام به حفاری غیراصولی یک حلقه چاه در فاصله دومتری یک چاه قدیمی در منزل مسکونی کرده بود، هنگامی که مشغول کندن کانالی برای اتصال چاه قبلی به چاه جدید بود؛ آبهای موجود در چاه قدیمی به این چاه نفوذ کرد و باعث حبس مقنی در داخل چاه شد. مأموران سازمان پس از رسیدن به محل حادثه، با استفاده از پمپ؛ آب چاه را تخلیه و جسد بی‌جان مقنی را به بیرون منتقل کردند.

حمله گرگ به شهروندان آباده

آباده ـ‌ خبرنگار اطلاعات: یک قلاده گرگ در سه نقطه شهر‌آباده با حمله به مردم،‌ چهار نفر را زخمی و راهی بیمارستان کرد.

به گفته شاهدان عینی این گرگ ابتدا به یک مرد هفتاد ساله در محله ادریس?آباد حمله کرد و پس از زخمی کردن او در خیابان امام حسین(ع) آباده مرد هشتاد ساله‌ای را مورد حمله قرار داد و از آنجا به محله عنایت آباد رفت و پسربچه پنج ساله را از ناحیه سر و زن هفتاد ساله‌ای را از ناحیه سر و گردن مجروح کرد.

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی(ره) آباده، دو نفر از مجروحان پس از پانسمان از بیمارستان مرخص شدند و دو نفر دیگر تحت درمان قرار دارند.سرانجام این گرگ توسط نیروی انتظامی و شهرداری آباده معدوم شد.

آتش‌سوزی در بازار بیجار

بیجار ـ بر اثر آتش‌سوزی در بازار شهر بیجار که ساعت ۲۲ جمعه روی داد، یک باب مغازه در آتش سوخت.

در این حادثه یک باب مغازه در ورودی بازار اصلی شهر که لوازم برقی؛ جوشکاری و ابزارآلات عرضه می‌کرد، دچار آتش شد و به دلیل وجود مواد قابل اشتعال و کوچک بودن مغازه، آتش به سرعت به طبقه دوم آن هم سرایت کرد و حجم زیادی آتش در مغازه و همچنین مغازه کناری ایجاد شد. در همان لحظات اولیه وقوع آتش‌سوزی؛ به علت صدای مهیب ناشی از انفجار؛ شیشه‌های چندین مغازه تا فاصله ۵۰ متری شکسته شد.

به گفته شاهدان عینی، مأموران آتش‌نشانی ۵ دقیقه بعد از وقوع رویداد به صحنه رسیدند، اما به دلیل کوتاه بودن شیلنگ انتقال آب، عملاً کار با تأخیر انجام شد.ایستگاه شماره۲ آتش‌نشانی و یک دستگاه ماشین ضدحریق کارخانه سیمان نیز به کمک مأموران ایستگاه آتش‌نشانی شماره یک آمدند و بعد از ۲ ساعت آتش را مهار کردند.خسارت ناشی از آتش‌سوزی در این مغازه به گفته مالک مغازه، حدود یک میلیارد ریال برآورد شده است.

قاچاقچی سوخت در محور خاش ـ زاهدان حادثه آفرید

زاهدان ـ خبرنگار اطلاعات: حادثه رانندگی محور خاش ـ زاهدان ۳ کشته و یک مجروح برجا گذاشت.

سرهنگ ایوب شرافتی رئیس پلیس راه شمال سیستان و بلوچستان در این باره گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیس ۱۱۰ مبنی بر وقوع تصادف رانندگی در کیلومتر ۱۰ محور خاش ـ زاهدان، کارشناسان پلیس راه در محل حادثه حاضر شدند.وی افزود: در این حادثه یک دستگاه سواری پژو ۴۰۵ که حامل سوخت غیرمجاز بود، به دلیل بی‌توجهی به جلو با یک دستگاه موتوسیکلت برخورد کرد و آتش گرفت که به گفته سرهنگ شرافتی، بر اثر این حادثه مزبور راننده و سرنشین سواری و راکب موتوسیکلت جان خود را از دست دادند و ترک‌نشین موتوسیکلت نیز مصدوم شد و به بیمارستان انتقال یافت.

نسخه مناسب چاپ