۵۸۷ معدن فارس؛ فراروی سرمایه‌گذاران
‏ ‏شیراز ـ خبرنگار اطلاعات: فرصت‌های سرمایه‌گذاری در ۵۸۷ معدن استان فارس در یک مزایده عمومی فراروی سرمایه‌گذاران قرار گرفت.

در فراخوان سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس آمده است: این سازمان در اجرای فصل چهارم قانون معادن در نظر دارد محدوده‌های اکتشافی، پروانه‌های اکتشاف، گواهینامه‌های کشف و معادن فاقد بهره‌برداری فارس را در این مزایده عمومی واگذار کند.

در این اطلاعیه از سرمایه‌گذاران واجد شرایط برای بهره‌‌مندی از فرصت سرمایه‌گذاری در معادن فارس دعوت شده است. براساس اطلاعات درج شده در فراخوان این مزایده عمومی که در پایگاه اینترنتی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس به نشانی http:ررfrs.mimt.gov.irرhome انتشار یافته، معادن فاقد بهره‌بردار سنگ مرمریت از جمله گل‌چشمه ارسنجان، مرمریت گلستان شیراز، زرتشت نی‌ریز، اعلاکوه، صبا و ارژنگ بوانات، رزدهبید، علی‌آباد خرم‌بید و… فراروی سرمایه‌گذاران قرار گرفته است.

علی همتی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت فارس در این باره گفت با توجه به میانگین اشتغالزایی ۱۰ نفر برای هر معدن، فعال‌سازی این معادن ظرفیت بالایی را در حوزه اشتغال و تولید در فارس ایجاد خواهد کرد.

او همچنین از برنامه‌ریزی برای فعال کردن معادن آهن منطقه بهرام‌گور سخن گفت و افزود: می‌توان بدون وارد شدن کوچکترین آسیب به گونه‌های جانوری و گیاهی موجود در منطقه، از معادن آن بهره‌برداری کرد.

نسخه مناسب چاپ