جمع‌آوری کنتورهای برق قدیمی در لرستان
خرم‌آباد ـ خبرنگار اطلاعات: ۱۶۷ هزار کنتور مکانیکی در لرستان جمع‌آوری و به جای آن‌ها کنتورهای دیجیتال نصب شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع برق استان لرستان مهندس بحرینی مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان در این باره گفت: استان لرستان دارای ۵۷۰ هزار مشترک است که از این تعداد در چند سال گذشته ۱۶۷ هزار کنتور آنالوگ و مکانیکی جمع‌آوری و به جای آن کنتورهای دیجیتال نصب شده است.

وی گفت: کنتورهای دیجیتال دارای سه زمان محاسبه مصرف هستند که با عنوان کنتورهای سه تعرفه، میزان مصرف برق را در سه بازه زمانی اوج بار، میان بار و کم باری و با نرخ‌های تعیین شده محاسبه و مشخص می‌کنند.

وی افزود: با توجه به تعرفه‌های مشخص شده برای این‌گونه کنتورها، مشترکین عزیز می‌توانند نحوه برق مصرفی و رفتار مصرفی خود را تنظیم و برنامه‌ریزی کنند.

مدیرعامل برق استان تأکید کرد در چند سال آینده تمامی کنتورهای مکانیکی جمع‌آوری و کنتورهای دیجیتالی جایگزین آنها می‌شود ضمن این‌که ما با عقد قرارداد با دفاتر پیشخوان دولت بسیاری از هزینه‌های مردم را کاهش می‌دهیم و بیشترین حجم خدمات پس از فروش شرکت توزیع توسط این دفاتر انجام خواهد شد.

شیرازی رئیس گروه مشترکین شرکت برق لرستان نیز گفت: مشترکین می‌توانند استفاده از وسایل برقی پُرمصرف مانند جاروبرقی، اجاق گاز، سماور برقی و دیگر وسایل این چنینی را به ساعات کم باری و روزهای تعطیل منتقل کنند.وی افزود: برنامه‌ریزی برای تغییر رفتار مصرفی توسط مصرف‌کننده انجام می‌شود و دو مزیت اساسی دارد. اول این‌که هزینه مصرف برق خانوار کاهش می‌یابد و تأثیر خود را بر اقتصاد خانواده برجا می‌گذارد و دومین مزیت این است که شرکت توزیع برق را برای ارائه خدمات مطلوب‌تر و جلوگیری از خاموشی‌های با برنامه کمک می‌کنند.

نسخه مناسب چاپ