حمایت اقلیت تونسی‌های هوادار «قیس سعید» از قانون اساسی جدید
سرویس خارجی: رئیس جمهوری ترکیه که کشورش متحد و عضو ناتو است در اقدامی بی سابقه ضمن انتقاد از عملکرد رهبران غربی، از ولادیمیر پوتین همتای روس خود دفاع و اعلام کرد رفتار رهبران غربی در قبال روسیه شایسته سیاست نیست.

رجب طیب اردوغان در مصاحبه با شبکه “آرتی”، سیاستمداران غربی را به خاطر موضعشان در قبال ولادیمیر پوتین، مورد حمله قرار داد و تاکید کرد که اقدامات رهبران غرب باعث بهتر جلوه دادن آن‌ها نمی‌شود. اردوغان گفت: موضع سیاستمداران غربی در قبال پوتین شایسته سیاست نیست. وی با اشاره به تحولات اوکراین گفت که مذاکرات برای دستیابی به توافق جهت انتقال غلات اوکراین به جهان از مدت‌ها قبل آغاز شد و اکنون منتظر اجرای عملی مفاد توافقنامه صادرات غلات اوکراین از سوی همه طرف‌ها پس از امضای آن است. اردوغان هشدار داد که شکست در این زمینه همه را تحت تاثیر قرار خواهد داد.

خبر دیگر اینکه دستگاه امنیت فدرال روسیه از خنثی شدن عملیات دستگاه‌های اطلاعاتی اوکراین و ناتو در ربودن جنگنده‌ها و خلبانان روسیه خبر داد. در خبری دیگر آمریکا از لغو رزمایش نیروی دریایی آمریکا در اروپا بویژه دریای سیاه به دلیل تداوم جنگ اوکراین خبر داد. در چنین شرایطی در سایه تشدید تنش میان رژیم صهیونیستی و روسیه بر سر انحلال «آژانس یهود»، تل‌آویو از گسترش فعالیت‌های خود در اوکراین در قالب کمک‌های انساندوستانه، خبر داد.

نسخه مناسب چاپ