آیین «جشن ازدواج به رسم طلبگی» در یزد برگزار شد
یزد ـ خبرنگار اطلاعات: آیین «جشن ازدواج به رسم طلبگی» با حضور ۱۱۰ زوج جوان طلبه استان یزد و جمعی از مسئولان و خانواده‌ها در مدرسه علمیه کاظمیه این شهر برگزار شد‎.

‎استاندار یزد در این مراسم به اهمیت ازدواج طلاب جوان اشاره و از تمامی افرادی که در استان یزد در این امر مهم که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است تلاش دارند، قدردانی کرد‎.

‎مهران فاطمی با تبریک روز مباهله، به اهمیت برگزاری اینگونه جشن‌ها اشاره کرد و گفت: برای ترویج فرهنگ ازدواج در جامعه به یک کار گسترده با همکاری بخش‌های مختلف و همراهی مردم و مسئولان نیاز مبرم است‎.

‎فرمانده سپاه الغدیر استان یزدنیز گفت: یکی از مهمترین موضوع‌ها در دین مبین اسلام که مورد تأکید مقام معظم رهبری است، گسترش فرهنگ سنت ازدواج و تحقق آن در جامعه اسلامی است‎.‎سرتیپ حسین زارع کمالی با قدردانی از دست‌اندرکاران مراسم ارزشمند «ازدواج به رسم طلبگی» افزود: برای گسترش فرهنگ ازدواج هرچند تاکنون در استان یزد اقداماتی صورت گرفته است، ولی باید با همراهی تمامی بخش‌ها ارتقا یابد‎.

‎مسئول سازمان بسیج طلاب و روحانیون استان یزد هم گفت: این جشن ازدواج با همکاری بخش‌های مختلف و با هدف ترویج ازدواج‌های آسان برگزار می‌شود.‏

حجت‌الاسلام مهدی قره‌چاهی با بیان این تعداد ازدواج نسبت به مدت مشابه گذشته ۴۰ درصد رشد نشان می‌دهد، ادامه داد: ترویج فرهنگ ازدواج با همکاری بخش‌های مختلف و همراهی مردم و مسئولان باید در استان یزد افزایش یابد‎.

‎در پایان این مراسم معنوی از طرف استاندار یزد و دیگران، هدیه ازدواج به زوج‌های جوان طلبه استان اهدا‎ ‎و در پایان خطبه عقد توسط حجت‌الاسلام سید محمد کاظم مدرسی، امام‌جمعه بخش مرکزی یزد قرائت شد‎.

نسخه مناسب چاپ