تأکید هیأت وزیران عربستان بر اهمیت استمرار آتش‌بس در یمن
سرویس خارجی: هیأت وزیران عربستان سعودی در نشست هفتگی خود بر اهمیت تداوم آتش‌بس در یمن و حمایت از تلاش‌های فرستاده ویژه سازمان ملل تأکید کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری عربستان (واس)، هیأت وزیران سعودی به تصمیمات کمیته پنج گانه شامل عربستان، عمان، امارات، انگلیس و آمریکا درباره یمن اشاره کرد و تداوم آتش‌بس در این کشور را مورد تأکید قرار داد. هیأت وزیران عربستان سعودی همچنین اعلام کرد که از تداوم آتش‌بس در یمن و تلاش های منطقه ای و بین المللی در راستای طولانی کردن این آتس بس حمایت می کند.

این در حالی است که «هانس گروندبرگ» فرستاده ویژه دبیر کل سازمان ملل در امور یمن در تلاش برای تمدید آتش‌بس، سفر منطقه‌ای خود را از عمان آغاز کرد و انتظار می‌رود که به شهر «عدن» در جنوب یمن و عربستان سعودی نیز سفر کند.

همزمان، سفیر آمریکا در یمن طی دیدار با فرستاده سازمان ملل خواستار تمدید آتش‌بس برای دوره طولانی‌تری شد. به گزارش خبرگزاری آناتولی، «استیون فاگین» گفت: در نشستی با «هانس گروندبرگ»، فرستاده سازمان ملل به یمن و همتایان دیپلمات در ریاض شرکت و در این نشست بر حمایت خود از تلاش‌های سازمان ملل و اهمیت آتش بس تأکید کردیم. وی افزود: ما از طرف‌های یمنی خواستیم به تعهدات خود به موجب آتش‌بس عمل کنند و آتش‌بس برای دوره طولانی تری تمدید شود.

در چنین شرایطی، معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن در سخنانی به موضع گیری درباره آتش بس یمن پرداخت و به موانع موجود بر سر راه آن اشاره کرد. « حسین العزی» گفت: محاصره ملت یمن ، تمدید آتش بس را با مانع روبرو می کند. وی تاکید کرد: محاصره یمن «جنایت جنگی » و جنایتی ضد بشری است. معاون وزیر خارجه دولت نجات ملی یمن گفت: این ننگ است که کشورهای غربی و سازمان ملل از محاصره یمن به عنوان سلاح نظامی برای پیشبرد گفتگوها بهره برداری کنند.

نسخه مناسب چاپ