رئیس سازمان انرژی اتمی اعلام کرد:/آغاز ساخت رآکتور تحقیقاتی در مجتمع هسته‌ای اصفهان
 

رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: برای تکمیل زنجیره تولید هسته ای، بزودی ساخت راکتور تحقیقاتی در سایت اصفهان آغاز می‌شود.
محمد اسلامی در بازدید از بخش‌های مختلف مجتمع هسته‌ای اصفهان با اشاره به این که با
راه اندازی راکتورهای تحقیقاتی، عملیات آزمایش سوخت در بخش‌های مختلف امکانپذیر می‌شود افزود: همه جزئیات این طرح مبتنی بر دانش بومی و ایرانی است و زنجیره تحقیقاتی، ارزیابی، تست و اطمینان بخشی تولید هسته‌ای را تکمیل خواهد کرد.
وی با بیان این که تلاش می‌کنیم با به کارگیری ظرفیت‌های داخلی و شرکت‌های دانش بنیان به سمت صنعتی سازی پیش برویم افزود: تولید سوخت راکتورهای اتمی در مجتمع هسته‌ای اصفهان از جمله برنامه‌های این سازمان است که با تولید این سوخت، ایران هم به جمع سازندگان سوخت پاک در دنیا
می پیوندد.
رئیس سازمان انرژی اتمی با تاکید بر این که افزایش ظرفیت نیروگاه‌های برق اولویت دیگر این سازمان است، افزود: اکنون برای تولید هزار مگاوات برق اتمی در کشور نیروگاه ساخته شده و دو هزار مگاوات دیگر هم در دست ساخت است.
اسلامی با اشاره به این که چشم انداز سازمان رسیدن به ۱۰ هزار مگاوات برق اتمی در کشور است، افزود: در تلاش هستیم با جانمایی به ویژه در جنوب کشور در اماکنی که با الزامات نیروگاه‌های هسته‌ای سازگاری دارد این طرح را عملیاتی کنیم.
وی با اشاره به این که غربی‌ها این گونه وانمود می‌کنند که برنامه هسته‌ای ایران اهداف پنهانی دارد و بر این اساس سند برجام را تعریف کرده‌اند تا برنامه هسته‌ای ایران را مهار کنند، گفت: با این وجود در هیچکدام از بازرسی‌ها موفق نشده‌اند این ادعا را ثابت کنند.
رئیس سازمان انرژی اتمی با بیان این که این اتهامات، پراکنده گویی‌ها و جوسازی‌ها ریشه دار است، افزود: آن‌ها می‌گویند ایران اهدافی غیر صلح آمیز دارد، اما باید بدانند بیان این اخبار جز اتلاف وقت چیزی عایدشان نمی‌کند.
اسلامی با تاکید بر این که نخستین بار سند چارچوب برنامه‌های هسته‌ای کشور، درباره سند راهبردی ??ساله سازمان تحت عنوان سی پی اف در اختیار آژانس قرار داده شد، گفت: غربی‌ها تا به حال اظهار می‌کردند از برنامه اتمی ایران اطلاع ندارند، اما حالا به صورت مستند، مکتوب و رسماً مطلع می‌شوند.

نسخه مناسب چاپ