زمان و شرایط ثبت‌نام داوطلبان آزمون دانشگاه آزاد اعلام شد
ثبت‌نام بدون آزمون رشته‌های کارشناسی، کاردانی بدون آزمون و داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سال ۹۳ برای رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از فردا سه‌شنبه ۲۱ مرداد آغاز می‌شود.

دکتر علوی فاضل با اعلام این خبر به روابط عمومی مرکز آزمون گفت: ثبت‌نام برای مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته از صبح روز سه‌شنبه آغاز خواهد شد و تا شنبه مورخ اول شهریور ادامه خواهد داشت.وی در ادامه افزود: هر داوطلب می‌تواند با مراجعه به سایت

www.azmoon.org و با تهیه کارت اعتباری رشتهرمحل‌های خود را انتخاب و ثبت‌نام خود را انجام دهد.

رئیس مرکز آزمون در پاسخ به این سوال که هر داوطلب چند گزینه را می‌تواند برای گزینش دوره‌های بدون آزمون انتخاب کند، گفت: هر داوطلب مقطع کارشناسی پیوسته می‌تواند ۱۰ رشتهرمحل را از یک مجموعه آموزشی با توجه به دفترچه ثبت‌نام که بر روی سایت

www.azmoon.org قرار دارد، انتخاب کند. همچنین هر داوطلب مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز می‌تواند یک رشته را در ۱۰ محل انتخاب کند.

معاون دانشگاه خاطر نشان کرد: برای ثبت‌نام در رشته‌های بدون آزمون هیچ محدودیتی وجود ندارد و مخاطبان با هر شغل و سنی می‌توانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کنند.

علوی فاضل در خصوص داوطلبان مشمول، گفت: برای پذیرفته‌شدگان بدون آزمون مطابق مقررات وظیفه عمومی درخواست معافیت تحصیلی صادر خواهد شد که به آنها این امکان را می‌دهد،‌ در رشته موردنظر خود ادامه تحصیل دهند.

وی در مورد اینکه آیا هر داوطلب ملزم است با توجه به نوع دیپلم خود انتخاب رشته کند، گفت: هر داوطلبی با هر دیپلمی می‌تواند در هر مجموعه‌ای با توجه به علاقه خود انتخاب رشته کند همچنین در صورتی‌که داوطلبی علاقه‌مند به ثبت‌نام در چند مجموعه باشد نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد.

ثبت‌نام بدون آزمون کاردانی

وی افزود: ثبت‌نام رشته‌های کاردانی پیوسته و ناپیوسته هم از فردا آغاز خواهد شد.

علوی فاضل خاطر نشان کرد: داوطلبان مقطع کاردانی می‌توانند با یک پرینت از ثبت‌نام خود در سایت، از روز شنبه ۸ شهریور ماه به واحد دانشگاهی انتخابی خود مراجعه و نسبت به ثبت‌نام قطعی خود اقدام کنند.

دکتر علوی فاضل، با اعلام این که انتخاب رشته داوطلبان شرکت‌کننده در آزمون سراسری سال ۹۳ هم از فردا آغاز خواهد شد، افزود: هر داوطلبی که در آزمون سراسری ۹۳ شرکت کرده است، می‌تواند با مراجعه به سایت www.azmoon.org نسبت به انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد اسلامی اقدام کند.

وی تأکید کرد: هر داوطلب مجاز است با تهیه کارت اعتباری در گروه آزمایشی خود هم به صورت تمام وقت و هم به صورت پاره وقت به صورت جداگانه‌ انتخاب رشته کند.

وی در مورد تعداد رشتهرمحل‌های انتخابی گفت: هر داوطلب می‌تواند بر اساس نمره کل خود و علاقه در ۲۰ رشتهرمحل انتخاب رشته کند.

داوطلبانی که علاوه بر گروه آزمایشی اصلی خود متقاضی گروه‌های زبان خارجه و هنر نیز هستند می‌توانند برای هر یک از گروه‌های مذکور نیز انتخاب رشته کنند.علوی فاضل در مورد زمان اعلام نتیجه تمامی رشته‌های با آزمون و بدون آزمون گفت: زمان اعلام نتیجه در شهریورماه خواهد بود که از طریق سایت روابط عمومی مرکز آزمون به آدرس www.pubr-azmoon.com اخبار تکمیلی آن اعلام خواهد شد.وی در پایان توصیه کرد: داوطلبان می‌توانند در صورت مواجه شدن با هر سؤال یا ابهامی به سایت www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com مراجعه کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

نسخه مناسب چاپ