پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی به مراسم بزرگداشت استاد شیرمحمد اسپندار
حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی به مراسم بزرگداشت استاد شیر محمد اسپندار دونلی نواز سرشناس ایرانی پیام داد.

متن کامل پیام حجت‌الاسلام والمسلمین سید محمد خاتمی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

هنر اصیل آیینه جان تابناک انسانی است که خداوند زیبا آن را زیبا آفریده است و با زیبایی انس دارد و موسیقی مقامی که با تناسب اوضاع و احوال تاریخی و اجتماعی و حتی جغرافیایی جان شیفته مردمان را با آداب و فرهنگ مختلف باز می‌نماید در میان هنر جایگاه والایی دارد یا باید داشته باشد و استادان این شعبه و شاخه از هنر نوعا انسان های ارزنده و میراث دار سرمایه ای بزرگ هستند و استاد شیر محمد اسپندار از جمله این اساتید ارجمند است که یاد او همواره بزرگ خواهد ماند و نقش او در عرصه موسیقی مقامی بسیار مؤثر و سازنده بوده است.

بزرگداشت این عزیز و عزیزانی چون او بزرگداشت فرهنگ و هنر اصیل و ادای احترام به ایران سرفراز است.برای دست اندرکاران مراسم بزرگداشت هنرمند ارزنده جناب آقای شیرمحمد اسپندار آرزوی کامروایی و تندرستی می کنم.

سید محمد خاتمی

۱۸مرداد ۱۳۹۳

استاد شیرمحمد اسپندار از استادان برجسته موسیقی مقامی و از مفاخر هنری سیستان و بلوچستان، نوازنده دونلی و دارای دکترای افتخاری موسیقی سنتی از کشور فرانسه است.

مراسم بزرگداشت این هنرمند برجسته به همت انجمن فرهنگی سیستان و بلوچستان و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیرخانه کمیسیون فرهنگی کلان شهرها روز هجدهم مردادماه با حضور استاندار سیستان و بلوچستان، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و جمعی از مسؤولان فرهنگی در تالار وحدت تهران برگزار گردید.

نسخه مناسب چاپ