چهل سال پیش در همین روز
تمامی مطالب از روزنامه اطلاعات روز شنبه ۹ تیرماه ۱۳۶۱ (برابر با ۱۰ شوال ۱۴۰۲، ۳۱ ژوئیه ۱۹۸۲) نقل شده است
ظهیرنژاد: صلح با صدام خیانت است و دفاع ما تا نابودی او باید ادامه یابد
تیمسار سرتیپ قاسمعلی ظهیرنژاد رئیس ستاد مشترک ارتش جمهوری اسلامی ایران در یک مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی به سؤالات وی پیرامون مسائل مطروحه حضور امام امت مدظله، ادعاهای پوچ صدام عظقی در مورد تلفات وارده به نیروهای اسلام و دیگر مسایل پاسخ داد.
تیمسار ظهیرنژاد در پایان در پاسخ این سؤال که بعضی از رسانه‌های مغرض بیگانه شایع کرده‌‌اند که شما مخالف عملیات رمضان هستید، گفت: اگر منظور این است که من با هدایت رزم بداخل خاک عراق مخالف بوده‌ام، از شر چنین دروغگویانی پناه می‌برم بخدا، وی افزود: باید بگویم که متعاقب شکسته شدن حصر آبادان طرح کلی مربوط به هدایت جنگ در داخل عراق را خود من ده ماه پیش تقدیم شورای عالی دفاع کردم (و البته نه طرح اجرایی آنرا) و در آنجا به تصویب رسید و به نیروهای اجراکننده ابلاغ شد. من اعتقاد کامل دارم، اگر به جنایتکار و به متجاوزین پاسخ شایسته داده نشود، تمام جهان را به خاک و خون می‌کشند و به نظر من صلح با صدام خیانت است و دفاع ما باید تا نابودی کامل صدام کافر ادامه پیدا کند.

عراق تاکنون ۵۰ هزار اسیر، ۹۰ هزار کشته و ۱۷۰ هزار مجروح داده است
برادر محسن رضایی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران ساعت ۳۰ر۲۲ دیشب در یکی از پایگاههای بسیج اهواز در جمع گروه کثیری از رزمندگان بسیج مطالبی ایراد کرد.
وی در بخشی از سخنان خود ضمن برشمردن تلفات و خسارات دشمن در عملیات رمضان و انهدام لشگرهای ۳ـ ۹ و ۵ عراق و ذکر این مطلب که از شروع جنگ تاکنون بیش از ۵۰ هزار اسیر نزدیک به ۹۰ هزار نفر کشته و قریب ۱۷۰ هزار نفر از قوای دشمن مجروح شده‌اند در مورد اجرای عملیات رمضان که هدف آن پاکسازی حزب بعث عراق است وی اظهار داشت: ما مجبور بودیم برای دفاع از خودمان حزب بعث را از بین ببریم و به جنایات آنان پایان دهیم.

ملی پوشان فوتبال برگزیده شدند
ناصر ابراهیمی مربی تیم ملی فوتبال کشورمان از جمع ۴۰ بازیکن دعوت شده به تیم ملی فوتبال کشورمان ۲۸ نفر را انتخاب نمود. از جمع ۴۰ بازیکن دعوت شده پس از غربال تیم ملی، ۲۸ بازیکن زیر در لیست مربی تیم ملی فوتبال جای گرفته‌اند.
* دروازه‌بانها: بهروز سلطانی (پرسپولیس) و ازگن صفریان (آرارات)، وحید قلیچ (پرسپولیس)، نادر فریادشیران (شاهین)
مدافعان: امیر مرزوقی (شاهین)، مهدی دینورزاده (شاهین)، محمد پنجعلی (پرسپولیس)، حمید فرزام‌نیا (سرباز)، حبیب خبیری (هما)، اصغر حاجیلو (هما)، شاهین بیانی، سعید مراغه‌چیان (استقلال)، روح‌الله عبادزاده (پرسپولیس)
* خط میانی: محمود حقیقیان (شاهین)، رضا نعلچگر (استقلال)، حمید درخشان (پرسپولیس)، ضیاء عربشاهی (پرسپولیس)، محمد مایلی‌کهن (پرسپولیس)، حسن احدی (استقلال)، بیژن طاهری (راه‌آهن)
* خط میانی: علی حیدری (شاهین)، ناصر محمدخانی (پرسپولیس)، جعفر مختاری (دارائی)، بهتاش فریبا (استقلال)، عبدالعلی چنگیز (استقلال).

یک میلیارد و ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار ریال برای بازسازی پالایشگاه ماهشهر اختصاص یافت
در نشست ستاد مرکزی بازسازی و نوسازی مناطق جنگ‌زده در وزارت کشور تخصیص یک میلیارد و ۳۱ میلیون ریال برای بازسازی پالایشگاه ماهشهر به وزارت نفت مورد تصویب قرار گرفت.
روابط عمومی ستاد مرکزی بازسازی و نوسازی مناطق جنگ‌زده اعلام کرد: در این نشست، مقرر شد که اعتبار ارزی تعیین شده برای بازسازی پالایشگاه ماهشهر یک‌جا به وزارت نفت پرداخت شود.

code

نسخه مناسب چاپ