پیام تسلیت مقامات وشخصیت ها به مناسبت درگذشت دکتر عادل آذر
رئیس جمهوری در پیامی درگذشت خدمتگزار متعهد، دکتر عادل آذر را به خانواده، بستگان و دوستداران آن مرحوم تسلیت گفت و از خداوند بزرگ برای ایشان علّو درجات و همجواری با صالحان و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت کرد.
متن پیام حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی به شرح زیر است:
بسم‌الله الرحمن الرحیم
درگذشت خدمتگزار متعهد، همکار عزیز و گرامی مرحوم جناب آقای دکتر عادل‌آذر موجب تأثر فراوان شد. این استاد دانشگاه و مدیر پرتلاش و توانمند، در جایگاه‌های مختلف خدمتگزاری از جمله نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی، ریاست دیوان محاسبات کشور و مرکز آمار ایران و در این دولت به عنوان مشاور رئیس‌جمهوری و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی با انجام فعالیت‌های ارزنده، نام و یادی نیک از خود باقی گذاشت.
اینجانب مصیبت وارده را به خانواده محترم، عموم بستگان و دوستداران آن مرحوم تسلیت می‌گویم و از خداوند بزرگ برای ایشان علّو درجات و همجواری با صالحان و برای بازماندگان صبر و اجر مسألت دارم .
سید ابراهیم رئیسیر رئیس جمهوری اسلامی ایران
حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه هم در پیامی درگذشت «عادل آذر» مشاور رئیس دولت سیزدهم و رئیس پیشین دیوان محاسبات را تسلیت گفت و از درگاه پروردگار متعال، صبر و شکیبایی را برای خانواده محترم و سایر بستگان آن مرحوم مسألت کرد.
در پیام محمدباقر قالیباف رئیس مجلس هم آمده است:درگذشت خدمتگزار صدیق و پرتلاش آقای دکتر عادل آذر نماینده دوره هفتم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه دهلران، دره شهر، آبدانان و بدره و رئیس سابق دیوان محاسبات کشور موجب تأسف و تأثر شد.
ایشان از مدیران توانمند کشور در حوزه‌های اقتصادی، مالی و برنامه‌ریزی بودند که سال ها در مسئولیت‌های متعدد ازجمله ریاست مرکز آمار ایران‌ و موسسه آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی و تدریس در دانشگاه‌ها خدمات شایانی را به کشور داشتند .ضمن عرض تسلیت به مردم شریف استان ایلام ، خانواده محترم و سایربستگان، برای آن فقید سعید رحمت و رضوان الهی و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسالت می‌کنم.
آیت الله سید حسن خمینی هم درگذشت عادل آذر، رئیس پیشین دیوان محاسبات و مرکز آمار را تسلیت گفت.
در این پیام آمده است:
درگذشت برادر گرامی مان جناب آقای دکتر عادل آذر را به خانواده محترم ایشان و دوستان و همکارانشان تسلیت عرض می نمایم. خدای متعال ایشان را غریق رحمت واسعه خود گرداند.
محمد مخبرمعاون‌اول رئیس‌جمهوری هم در پیامی با اشاره به این که خبر درگذشت جناب آقای دکتر عادل آذر موجب اندوه و تأثر شد،آورده است: مرحوم آذر که نمایندگی مردم استان ایلام در ‌مجلس هفتم و ریاست دیوان محاسبات کشور و ریاست مرکز آمار ایران را در کارنامه خود دارد، در دوران حیات خویش در جایگاه‌های مختلف خدمات ارزنده‌ای به مردم و کشور ارائه کرد. وی در پایان درگذشت این مدیر خدوم را تسلیت گفته و از خداوند منان برای آن مرحوم رحمت و غفران واسعه الهی و برای خانواده محترمش صبر و اجر مسألت کرد.
وزیر امور خارجه هم نوشت: خبر درگذشت مشاور رئیس جمهوری و رئیس موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی و استاد دانشگاه موجب تأثر و تألم شد.حسین امیرعبداللهیان افزود: در نخستین روز از ماه محرم و سوگواری حضرت سید الشهدا اباعبدالله الحسین (ع)، از درگاه حضرت حق برای آن خدمتگزار پرتلاش کشور و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران رحمت واسعه الهی و شفاعت حضرت سید الشهداء و برای خانواده داغدار و دوستان و همکاران آن مرحوم صبر جمیل و اجر جزیل مسألت می‌کنم.
گفتنی است عادل آذر، جمعه شب در بیمارستان خاتم‌الانبیا درگذشت.
عادل آذر متولد ۱۳۴۵ دهلران، دانش‌آموخته دکترای مدیریت و عضو هیات علمی دانشگاه بود و سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی، ریاست مرکز آمار ایران و ریاست دیوان محاسبات کشور را در کارنامه اجرایی و مدیریتی خود داشت.

نسخه مناسب چاپ