مجمع تشخیص مصلحت نظام بر جلوگیری از خروج سرمایه از کشور تأکید کرد
اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور روسای قوه مقننه و قضائیه، دبیر و اکثریت اعضای مجمع ، در ادامه بررسی سیاست های کلی برنامه هفتم توسعه و پس از بحث درباره برخی از الزامات رشد اقتصادی ۸ درصدی در این برنامه، بر « افزایش خالص موجودی سرمایه با رفع موانع و تسهیل سرمایه گذاری (داخلی و خارجی) و جلوگیری از خروج سرمایه از کشور مگر برای اهداف اقتصادی» تاکید کردند.
به گزارش روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام، در جلسه فوق العاده دیروز که وزیر امور اقتصادی و دارایی، رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه و رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس هم حضور داشتند، اعضای مجمع همچنین با تاکید بر موضوع بهره وری مصوب کردند: « بهره‌وری کل عوامل تولید (منابع انسانی، سرمایه، فناوری و مدیریت) به میزان حداقل ۲ر۸ واحد از ۸ درصد رشد اقتصادی در طول برنامه افزایش یابد.»
خاطر نشان می‌شود، بررسی‌های سیاست‌های کلی هفتم در جلسات فوق العاده مجمع تشخیص مصلحت نظام در روزهای آینده هم ادامه خواهد یافت. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این جلسه، با تسلیت به بازماندگان قربانیان سیلاب‌های مرگبار اخیر در کشور، بر لزوم پیش‌بینی‌های لازم برای کاهش آسیب‌ها و تلفات بلایای طبیعی تاکید کرد و از مسئولان خواست تمام تلاش خود را در جهت رفع مشکلات سیلزدگان به کار گیرند.
آیت‌الله آملی لاریجانی همچنین با تسلیت فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) ، ماه محرم را ماه حزن اهل بیت و شیعیان و بلکه اهل اسلام و همه اهل سماوات دانست و تصریح کرد: همه شیعیان و آزادگان جهان در این ماه، حزین و غمگینند و بر مصائب اهل بیت می‌گریند.
در ابتدای این جلسه، با گرامیداشت یاد و خاطر مرحوم دکتر عادل آذر، به احترام تلاش های ایشان در دبیرخانه مجمع و اظهار تأسف از فقدان این پژوهشگر متعهد، فاتحه‌ای توسط اعضای مجمع قرائت شد.

نسخه مناسب چاپ