نمایشگاه «عطر سیب» به یک رویداد سنتی در تهران تبدیل شده است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران ضمن بازدید از نمایشگاه «عطر سیب» گفت: نمایشگاه «عطر سیب» تبدیل به یک رویداد ریشه‌دار و سنتی در شهر تهران شده است و حتی برخی کلا‌شهرهای دیگر هم به تبعیت از تهران، نمایشگاهی شبیه به آن را برگزار می‌کنند. امسال و پس از پشت‌سرگذاشتن دوران بحرانی کرونا این نمایشگاه شکل گرفت و پذیرای مردم و عاشقان سیدالشهدا شد.
محمد خراسانی‌زاده تاکید کرد: این نمایشگاه هم به منظور حمایت از هیئات و هم اقدامی فرهنگی در جهت تشویق مردم به برگزاری مجلس عزاداری سیدالشهدا برپا شده است.
وی با اشاره به طراحی بیستمین نمایشگاه «عطر سیب» برای حضور بیشتر مردم در آن گفت: سال‌های گذشته، این‌گونه نبود که مردم نتوانند به نمایشگاه عطر سیب بیایند و اعلان‌ها به‌گونه‌ای بود که بیشتر، نمایندگان هیئات می‌آمدند و به همین دلیل درصد بازدید مردم پایین‌تر بود، اما امسال این نمایشگاه در دل شهر و در جایی برگزار ‌شد که محل اصلی رفت و آمد مردم بود. میدان آیینی امام حسین جایی است که به دلیل نامش، پناهگاه مردم بوده و مردم همیشه عادت داشتند که اگر صدایی از آن بلند شود، متعلق به مجلس شادی یا عزاداری اهل بیت باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران درباره توجه به نسل جوان به ویژه نوجوانان در بیستمین نمایشگاه عطر سیب گفت: موضوع مهم دیگر در نمایشگاه امسال، توجه به نوجوان و ماجرای برش نسلی است. خوشبختانه شاهد بودیم که در نمایشگاه عطر سیب امسال، توجه ویژه‌تری به نسل‌های کودک و نوجوان شد . برای مثال شاهد غرفه‌هایی بودیم که برای آنان برنامه داشتند.
وی در پایان گفت: به نظرم باید کاری کنیم که نمایشگاه «عطر سیب» تبدیل به الگویی برای تمام شهرهای ایران و دیگر شهرهای مسلمان‌نشین جهان باشد. همان طور که باید کاری کنیم تا مهمانی ۱۰ کیلومتری عید غدیر تبدیل به یک الگو برای ایران و جهان بشود. چه بسا خوب باشد که مستندی از برگزاری همین نمایشگاه ساخته و از تلویزیون پخش شود. از هم‌اکنون اعلام می‌کنم که برای سال بعد، وزارت ارشاد این آمادگی را دارد که برای حضور عرضه‌کنندگان آثار و هم جهت تبلیغات و برخی مشارکت‌های دیگر که ارشاد می‌تواند کمک کند، همکاری کند.
بیستمین رویداد «عطر سیب» با هدف تامین محصولات و خدمات محافل حسینی شهر تهران از دوم تا نهم مردادماه از ساعت ۱۶ تا ۲۳ به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در میدان امام حسین (ع) برگزارشد.

نسخه مناسب چاپ