اخبارکوتاه
ساخت ۲ مدرسه در شهرستان میناب
بندرعباس ـ خبرنگار اطلاعات: ساخت ۲ مدرسه در روستاهای حاجی خادمی و بندر کلاهی شهرستان میناب آغاز شد‎.
‎مدیر آموزش و پرورش شهرستان میناب گفت: این ۲ مدرسه با ۱۸ کلاس درس و صرف بیش از ۳۵ میلیارد تومان هزینه در روستاهای حاجی خادمی و بندر کلاهی ساخته می‌شود‎.‎احمد حامدی افزود: اداره کل نوسازی و تجهیز مدارس استان هرمزگان با همکاری ۲ خیر نیک اندیش، مدرسه‌ها را می‌سازد‎.
شروع عملیات آبرسانی در شهرکرد‎
‎شهرکرد ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر عامل شرکت آب‌و‌فاضلاب چهارمحال و بختیاری از کلنگ‌زنی اجرای رینگ اصلی بین مخازن غرب به شرق و زوم بندی شبکه آب شرب شهرکرد خبر داد‎.
احمدرضا محمدی گفت: اجرای این پروژه آبرسانی کمک شایانی به حل مشکل تأمین آب در برخی از محله‌های مرکز استان چهارمحال و بختیاری می‌کند.‏‎
‎وی ضمن تشکر از همه دستگاه‌ها و مسئولان و بخصوص شهرداری افزود: امیدواریم در آینده نزدیک این طرح در دیگر نقاط استان هم اجرایی شود‎.
‎محمدی به بیان مشخصات پروژه مذکور پرداخت و گفت: اعتبار ۲۲ میلیارد تومانی برای این پروژه در نظر گرفته شده که از این اعتبارات ۱۵ میلیارد تومان صرف خرید لوله و اتصالات شده و اعتبار اجرای پروژه نیز ۷ میلیارد تومان در برآورد شده است.‏
وی با تشکر از همکاری‌های اعضای شورای اسلامی، همچنین محل تامین اعتبار این طرح را از محل تبصره ۳ و تنش آبی وزارت نیرو اعلام کرد.‏
‎‎آغاز عملیات ساخت ۲۲۵۲ واحد مسکونی در بوشهر
بندر بوشهر ـ خبرنگار اطلاعات: عملیات ساخت ۲۲۵۲ واحد نهضت ملی مسکن در آیینی با حضور استاندار و دیگر مدیران استان آغاز شد.‏
استاندار بوشهر در این آیین که در شهرستان جم برگزار شد، اظهار داشت: از این تعداد واحد مسکونی ۶۰۰ واحد در شهر برازجان، ۳۰۰ واحد در جم، ۲۰۰ واحد در بهارستان و ریز، ۵۰۰ واحد در دیلم، ۲۵۲ واحد در کنگان و ۴۰۰ واحد در گناوه احداث می‌شوند. احمد محمدی زاده افزود: اکنون ۴۰ هزار نفر در سامانه نهضت ملی مسکن در استان بوشهر ثبت نام کرده‌اند که تاکنون ۸ هزار نفر به عنوان واجد این شرایط انتخاب شده‌اند و در حال ارزیابی مابقی متقاضیان هستیم، با این وجود اکنون برای بیش از ۴۰ هزار واحد زمین در استان بوشهر تامین شده است که تلاش می‌شود با پیگیری‌ به ۶۰ هزار واحد افزایش یابد‎.
افزایش ۵ برابری تولید و خرید گندم در نیشابور
نیشابور ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر جهاد کشاورزی نیشابور از افزایش ۵ برابری برداشت وخرید گندم در این شهرستان تا تیرماه امسال نسبت به پارسال خبر داد‎.
‎محمدعلی فرهمند راد گفت: امسال پیش‌بینی می‌شود که از سطح مزارع شهرستان نیشابور ۹هزار و ۳۰۰ هکتارگندم آبی و ۵۰۰ هکتار گندم دیم و ۱۳ هزارو ۸۰۰ هکتار جو آبی و ۲ هزارو ۸۰۰ هکتارجو دیم برداشت شود که در مقایسه با سال گذشته با توجه به بارش خوب نزولات جوی، حدود ۵۰۰ درصد افزایش یابد.‏وی با بیان این که انتظار برداشت بیش از ۲۸ هزار تن گندم از اراضی زیر کشت شهرستان نیشابور در سال زراعی جاری را داریم، افزود: تا کنون ۱۰ هزار تن گندم از گندمکاران شهرستان نیشابور خریداری شده که ۵ برابر میزان خرید نسبت به سال گذشته تاکنون است‎.
‎رونمایی از محصول جدید تراکتورسازی در تبریز ‏
تبریز- خبرنگار اطلاعات: ۲ محصول جدید تراکتورسازی در تبریز با عنوان‎ lTM‎‏۱۰۸۵‏‎ ‎و‎ lTM‎‏۱۰۹۵‏‎ ‎به مناسبت عید سعید غدیر خم توسط نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی رونمایی شد‏‎.
‎این ۲ محصول مجهز به موتور نسل جدید ۱۰۰۰ دارای توربوشارژ و اینترکولر با توان و گشتاور ارتقا یافته و استاندارد آلایندگی یورو ۴، دارای وزن و توان کششی بیشتر در ۲ تیپ تک و جفت دیفرانسیل، مخصوص صادرات و بازار داخلی با حداکثر قدرت موتور ۲ هزار دور در دقیقه و حداکثر گشتاور در ۱۴۰۰ دور در دقیقه طراحی و ساخته شده است‏‎.
‎اکنون ۱۸ نوع تراکتور از ۳۸ تا ۱۵۰ اسب بخار توان در تراکتورسازی تبریز تولید و به بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌شود که با رونمایی از این ۲ محصول جدید و با توجه به اینکه در ۲ تیپ تک و جفت دیفرانسیل طراحی شده‌اند تنوع محصولی تراکتورسازی به ۲۲ تیپ رسیده است. ‏همزمان با این ۲ نوع تراکتور از یک نوع ادوات کشاورزی منحصر به فرد که نمونه و مشابهی ندارد هم رونمایی شد. از این محصول به عنوان یک طرح کاملا ابتکاری که نمونه خارجی یا داخلی ندارد و برای آن ثبت اختراع صورت گرفته است، یاد می‌شود.‏

نسخه مناسب چاپ