خط ارتباطی مردم با اطلاعات
هشدارهایی درباره احتمال طغیان رودخانه چالوس!
با توجه به خبرهای تاسفبار درباره جاری شدن سیل در امامزاده صالح تهران، پیرامون احتمال طغیان رودخانه چالوس هشدارهایی می‌دهم. اول این‌که در ۱۵ کیلومتری چالوس و در زیر پل جاده کمربندی این شهر به سمت تنکابن خاکریزی و در آنجا رستوران‌هایی دایر کرده‌اند که گویا قرار است بازارچه هم در آنجا برپا کنند. دوم این که عرض مسیر پل کمربندی تا پل اصلی چالوس را با خاکریزی کاهش داده‌اند و دیگراین‌که از پل اصلی چالوس تا دریا را از کنار رودخانه این شهر جاده می‌کشند که تمامی این موارد خطر طغیان رودخانه چالوس و حوادثی نظیر جاری‌‌شدن سیل درامامزاده صالح تهران را در پی دارد.
نیکنام ـ چالوس (مازندران)

مسئولان از اغراق‌گویی و بازی با اعداد بپرهیزند
در پیامی که داده بودم، این را می‌دانستم که کودکان کار و خیابان متاسفانه از سوی مافیایی به خدمت گرفته شده‌اند و درآمد این بچه‌های ویلان در خیابان‌ها را به جیب خود می‌ریزند ، از اینرو ضمن یاد‌آوری این موضوع به خواننده محترمی که در خط ارتباطی در‌این‌باره توضیح داده بود، تاکید می‌کنم منظورم بازی با اعداد و اغراق‌گویی درباره درآمد روزانه یک میلیون تومانی کودکان کار و خیابان است که به نظر من تمامی مسئولان از چنین گفتار و اعلام‌نظرهایی باید خودداری کنند. وقتی بازنشسته‌ای مثل من ۶ تا ۷ میلیون تومان در ماه درآمد دارد، آیا درآمد یک میلیون تومان در روز و ۳۰ میلیون تومان در ماه کودکان کار و خیابان می‌تواند واقعی باشد و یا به نوعی اغراق‌گویی محسوب می‌شود؟
خواننده روزنامه اطلاعات

استخرهای شنا تا ریشه‌کنی کرونا تعطیل شوند
ورود افراد مشکوک به کرونا به استخرهای شنا و از جمله استخر توحید به بهانه آب‌درمانی در شرایط فعلی بسیار خطرناک است و می‌تواند موجب شیوع بیشتر کرونا شود، از اینرو جا دارد این استخرها تا ریشه‌کنی کامل کرونا تعطیل و از فعالیت‌هایشان جلوگیری شود.
خانم شهروند از تهران

به جای افزایش حقوق‌ها، قیمت‌ها کاهش یابد
با تشکر از آقای فتح‌الله آملی نویسنده روزنامه اطلاعات به دلیل دفاع از حقوق بازنشستگان، به نظر من افزایش حقوق‌ها به تنهایی باعث رشد نقدینگی در کشور و کاهش پایه پول ملی می‌شود که همه ملت از آن ضرر خواهند دید، راهکار این است که دولت به جای آن، قیمت مایحتاج مردم را کاهش دهد و نرخ تورم را پایین بیاورد تا مشکلات اقتصادی کشور و معیشتی مردم کمتر شود.
نیکخواه ـ خواننده روزنامه اطلاعات

لزوم ویزیت اینترنتی بیماران در مراکز درمانی تأمین اجتماعی
ویزیت اینترنتی بیماران از مدتی پیش در کشورمان معمول شده و در مورد معاینه‌های اولیه و مداوای بعضی از بیماری‌های کاربرد خوبی داشته است که پیشنهاد می‌شود این روش در بخش خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی و بیمارستان‌های وابسته به دانشگاه‌های علوم پزشکی هم به اجرا درآید، تا از تعداد مراجعان حضوری به مراکز درمانی کاسته شود.
حامد صابر کوچکسرایی ـ قائم‌شهر

از دست‌اندرکاران روزنامه اطلاعات سپاسگزارم
خواندن روزنامه اطلاعات کمک بزرگی به کسب معلومات من در حوزه‌‌های گوناگون اجتماعی، سیاسی، ادبی، هنری و دانش بشری کرده است و مقاله‌های نویسندگان و خبرهای روزنامه اطلاعات هم مرا از اوضاع ایران و جهان بهتر باخبر می‌کند، از این‌که دست‌اندرکاران روزنامه اطلاعات عمر شریف خود را صرف اطلاع‌رسانی درست و اصولی به ملت ایران می‌کنند، تشکر و قدردانی می‌کنم.
خواننده روزنامه اطلاعات

خودداری مسئولان از هزینه‌های بیمورد برای کمک به فقرا!
به نظر می‌رسد که مؤسسه‌های جمع‌آوری کمک برای فقیران و محرومان این روزها افزایش بیرویه‌ای داشته است که صلاحیت تمامی آن‌ها باید از سوی مراجع ذی‌ربط به دقت بررسی و نتیجه‌اش اعلام شود. ایران به دلیل برخورداری از نعمت‌های فراوان خدادادی، کشور ثروتمندی محسوب می‌شود و نباید در این سطح برای جمع‌آوری کمک از مردم برای محرومان، تبلیغات شود. مسئولان اگر مقداری از ریخت‌و‌پاش‌ها و هزینه‌های بیهوده‌شان بکاهند، بهتر می‌توانند به مردم خدمت کنند. برای نمونه گل و گیاهان و تزئینات یکی از میدان‌های شهر همدان را بدون آن که نیازی باشد ۵ بار در سال عوض می‌کنند و این در شرایطی است که شهروند بازنشسته‌ای مثل من نمی‌تواند برای نوه‌اش هدیه جشن تولد بخرد!
خانم فرهنگی بازنشسته ـ همدان

محتکران و گران‌فروشان از منافقین بدترند!
به نظر من محتکران و گران‌فروشان از بزرگترین دشمنان نظام هستند و با آزرده‌کردن مردم می‌خواهند به اقتصاد کشور و معیشت مردم ضربه بزنند. آنان همچنین از منافقین بدترند، زیرا آن‌ها نه در میان مردم ما حضور دارند و نه کاری از دست‌شان برای ناراضی کردن مردم برنمی‌آید، اما محتکران و گران‌فروشان در میان مردم حضور دارند و با بیرحمی مایحتاج عمومی را هر روز گرانتر و هموطنان‌مان را ناراضی‌تر می‌کنند.
هموطن

درباره ارسال مقاله‌های ادبی راهنمایی می‌خواهم
اسفندماه سال قبل مقاله‌‌ای درباره فروغ فرخزاد برای روزنامه اطلاعات فرستادم، که چاپ نشده است. مرا راهنمایی کنید که برای ارسال مقاله‌های ادبی چه کارهایی باید انجام دهم؟
دوستدار شعر و ادب فارسی

خط ارتباطی:
ضمیمه ادب و هنر روزنامه اطلاعات که سه‌شنبه هر هفته چاپ می‌شود، به بررسی و در مواردی به چاپ مقاله‌های ادبی هم می‌پردازد که علاقه‌مندان می‌توانند مقاله‌هایشان را برای آن ضمیمه بفرستند.
کسورات بازنشستگان را سریعتر به حساب ادارات آموزش‌و‌پرورش شهرستان‌ها واریز کنند
هرماه از حقوق بازنشستگان آموزش و پرورش در شهرستان املش استان گیلان مانند دیگر شهرهای کشور مبلغی به‌عنوان ذخیره دریافت وام قرض‌الحسنه کسر و به حساب صندوق بازنشستگی کشوری واریز می‌شود و مبالغ آن به‌جای دو سه روز بعد ۲ تا ۳ ماه بعد به حساب اداره آموزش‌و‌پرورش املش ریخته می‌شود و مسئولان صندوق بازنشستگی هم دلیل آن را دستورالعمل سازمان برنامه‌و‌بودجه می‌دانند. دولتمردان محترم دلیل فقط ۱۰‌درصد افزایش حقوق بازنشستگان را تورم‌زا بودن آن و یا عدم تامین اعتبارات لازم اعلام می‌کنند، اما پولی که فقط متعلق به خود بازنشستگان است، چرا با تأخیر بلندمدت به حساب آموزش و پرورش شهرستان‌ها واریز و باعث می‌شود که بازنشستگان از دریافت به موقع وام قرض‌الحسنه با استفاده از کسورات چند ساله حقوق خود محروم ‌شوند؟
بازنشسته آموزش و پرورش ـ املش (گیلان)

بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودروها بیشتر نظارت شود
قبل از مراجعه به مرکز معاینه فنی شماره ۱۷ بعثت خودرو‌ام را نزد مکانیک بردم که پس از معاینه کامل، سلامت و تنظیم موتور آن را تأیید کرد، اما در مرکز یاد شده خودرو را در دیاک قرار دادند و بدون بررسی دقیق و فقط با یک نگاه سطحی برای تعمیر نشت اگزوز آن از من به جای ۳۰ هزار تومان ۲۵۰ هزار تومان دریافت کردند، که امیدوارم بر عملکرد مراکز معاینه فنی خودروها نظارت بیشتری انجام شود.
از مراجعان مرکز معاینه فنی خودروها

خودروهای منهدم شده را در اختیار نهادهای خدمت‌رسان می‌گذاشتند
از خواندن خبر انهدام تعدادی از خودروهای لوکس با موتورهای پرقدرت خارجی به دستور سازمان اموال تملیکی تعجب کردم، زیرا به نظر من بهتر بود این خودروها را در اختیار سازمان‌ها و نهادهای دولتی مانند کمیته امداد امام، سازمان بهزیستی، جمعیت هلال‌‌احمر و دیگر ارگان‌های خدمت‌رسان می‌گذاشتند تا بخصوص در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی از آن‌ها استفاده می‌شد، زیرا انهدام و حتی استفاده از قطعات منفصله آن‌ها دردی را از قاچاق خودرو و یا عدم پرداخت مالیات و عوارض گمرکی آن‌ها حل نخواهد کرد.
جعفری و چند تلفن دیگر

آیا رایانه‌ها مشکلات معیشتی مردم را حل می‌‌کند؟
از دولتمردان می‌پرسم در سه ـ چهار سال اخیر که قیمت یک واحد مسکونی آپارتمانی از ۱۰۰ میلیون تومان به یک میلیارد تومان رسیده است، آیا مشکلات معیشتی مردم را یارانه‌های نقدی دولت حل می‌کند تا راه‌حل‌های بهتر برای آن وجود دارد؟
تلفن به خط ارتباطی

نسخه مناسب چاپ