نخستین جلسه دادگاه حقوقی جنایت تروریستی اهواز ۳۰ شهریور برگزار می شود
نخستین جلسه دادگاه حقوقی شکایت خانواده های ۱۸ تن از شهدا و ۳۲نفر از جانبازان و مصدومان جنایت تروریستی حمله به رژه نیروهای مسلح در اهواز در ۳۱شهریورسال ۹۸ همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ، در شعبه ۵۵ دادگاه حقوقی مجتمع شهید بهشتی تهران ۳۰ شهریور برگزار می شود.
به گزارش خبرنگار ما ،ناصرپورابراهیمی وکیل پرونده درنشست تبیین دعوای حقوقی خانواده شهدا و جانبازان حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز علیه دولت و مقامات آمریکا که با حضور جمعی از خانواده شهدا و جانبازان این حادثه تروریستی و تیم حقوقی پرونده برگزار شد،افزود: دامنه جنایت خشونت آمیز ۳۱ شهریور بسیار وسیعتر از حوادث دیگر است، چراکه این مراسمی عمومی بود که زنان و کودکان نیز در آن حضور داشتند و هدف حمله تروریستی قرار گرفتند و از زن و کودک و مرد میانسال تا سربازان به شهادت رسیدند.
وی اضافه کرد : در این حادثه افرادی به نیروهای مسلح و مردم عادی حمله و شروع به قتل عام کردند . دراین حمله ۲۳ نفر از هموطنان بی گناه به شهادت رسیدندو ۷۰ نفر مجروح وجانباز شدند.
پورابراهیمی ادامه داد: پرونده کیفری این جنایت تروریستی دردادسرای اهواز -محل وقوع جرم -از همان روز اول تشکیل و به اتهام افرادی که پیشتیبان مهاجمان بودند ،رسیدگی شد. پرونده دیگری هم از باب قصور احتمالی و کم توجهی در برگزاری مراسم رژه در سازمان قضائی نیروهای مسلح تشکیل و به حکم منجر شده است . برای سرکرده گروهک تروریستی حرکه النضال الاحوازیه نیز در دادگاه انقلاب اسلامی تهران جلسات دادرسی تشکیل شده است که به زودی حکم متهم حبیب فرج الله چعب صادر می شود.
این وکیل اضافه کرد: این پرونده مدنی وحقوقی هم از باب خسارت مادی و معنوی مقصران و مسببان این جنایت تروریستی درشعبه ۵۵ دادگاه رسیدگی می شودو درآن خانواده شهدا و جانبازان خواهان اقدام قانونی علیه ۳۲نفر از اشخاص حقیقی و حقوقی آمریکا و ۴نفر از اعضای گروه حرکه النضال الاحوازیه هستند. رئیس جمهوری وقت ، وزیرامورخارجه،وزیر دفاع، وزیر خزانه داری ، روسای بانک مرکزی و سازمان اطلاعات آمریکا و فرمانده سنتکام از متهمان این پرونده هستند.
ایزدی، رئیس کمیسیون پیگیری حقوقی قربانیان ترور و مصدومان شیمیایی بنیاد شهید هم در این نشست با اشاره به اینکه از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی توطئه‎های استکبار علیه کشورمان شروع شد و بعد از خاتمه جنگ تحمیلی نیز مجددا اشرار و گروهک‎ های تروریستی حملات خود را با حمایت کشورهای غربی ادامه دادند، افزود: ایران بزرگترین قربانی ترور بوده و هست؛ جنایات بزرگ مثل حلبچه و شلمچه شهروندان عادی ما و انواع بمباران‌ها با حمایت کشورهای اروپایی صورت گرفت.
سعد الله اقدامی ، پدر «محمد طه اقدامی»، شهید ۴ ساله این حادثه تروریستی که همسر او نیز در حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز جانباز شده است ، گفت :این تروریست های ملعون ‎ با چه خباثتی فرزندان ما را به رگبار بستند. اکنون دست بالای جمهوری اسلامی ایران بر غرب عیان شده و حبیب فرج‌ الله چعب به میز محاکمه کشیده شده است.
پدر خردسالترین شهید حادثه تروریستی اهواز تاکید کرد: تا آخرین لحظه این موضوع را پیگیری می‌کنیم؛ چرا که گروهک الاحوازیه چند سالی در کشور ما در حال اجرای عملیات تروریستی بوده و در همین زمان چعب به سوئد پناهنده و از طرف دولت آن کشورحمایت مالی می‎شود ؛ خانواده او شغل می‎گیرند و حتی جانشین او اکنون در سوئد تحت حمایت است.
در این نشست بیانیه خانواده شهدا و جانبازان حادثه تروریستی اهواز قرائت شد. دراین بیانیه آمده است :ما خانواده شهدا و جانبازان حادثه تروریستی ۳۱ شهریور اهواز از مقامات و مسئولان جمهوری اسلامی تقاضا داریم نسبت به قرار دادن سوئد در بین کشورهای حامی تروریسم، اقدام کنند.

نسخه مناسب چاپ