قدردانی سفیر سوییس از همایون شجریان
 

سفیر سوییس در ایران در روز ملی این کشور از استاد محمدرضا شجریان و همایون شجریان به پاس یک عمر تلاش برای احیای هنر و فرهنگ ایران قدردانی کرد.
به گزارش ایرنا، همایون شجریان خواننده موسیقی سنتی در صفحه مجازی خود با اعلام این خبر نوشت: «۱۰ مرداد ۱۴۰۱ دیدار با سفیر محترم سوییس، خانم نادین الیویری لوزانو و همکاران گرامی ایشان در روز ملی سوییس. روز ملی سوییس مبارک»
صفحه مجازی سفارت سوییس در ایران نیز درباره این دیدار نوشت: «تقدیم نامه تشکر به جناب آقای همایون شجریان به عنوان نشانه‌ قدردانی از یک عمر تلاش بی‌همتا توسط وی و پدر گرامی‌شان، استاد شجریان، به خاطر احیای هنر و فرهنگ ایران. با امید گسترش همکاری‌های فرهنگی متقابل بین سوییس و ایران» همچنین صفحه مجازی سفارت سوییس در ایران اعلام کرد: «سفیر سوییس خانم نادین اولیویه‌ری لوزانو، شنبه هجدهم تیرماه همراه با وابسته فرهنگی سفارت و به همراه دوستداران فرهنگ، هنر و موسیقی به تماشای شب آواز «به رنگ صدا» با صدای استاد همایون شجریان با همراهی ارکستر سیاوش و رهبری آرش گوران نشستند.
‎وی شرکت در اولین رویداد فرهنگی از زمان شروع مأموریت خود را به فال نیک گرفته و بیان کرد: قلبم مملو از احساس و احترام به فرهنگی است که ریشه‌های چندین هزار ساله در این سرزمین کهن دارد.»
کنسرت همایون شجریان با عنوان «به رنگ صدا» همراه با ارکستر سیاوش به رهبری آرش گوران، تیر و مردادماه امسال در سالن وزارت کشور روی صحنه رفت. این کنسرت با توجه به استقبال علاقه‌مندان طی سه نوبت تمدید شد و اجراهای آن از پنج اجرا به ۳۰ اجرا افزایش پیدا کرد و یک رکوردشکنی بی‌سابقه پس از چهار سال در تاریخ موسیقی کشور به ثبت رسید.

نسخه مناسب چاپ