احتمال بازگشت کاراته و حذف بوکس و وزنه‌برداری در المپیک ۲۰۲۸
 

کمیته بین‌المللی المپیک در سال ۲۰۲۳ باید تصمیم بگیرد که آیا وزنه‌برداری، پنج‌گانه و بوکس را در برنامه اولیه سال ۲۰۲۸ بازگرداند یا خیر.
با توجه به اینکه هنوز دو سال تا بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس باقی مانده است، صحبت از بازی های ۲۰۲۸ لس‌آنجلس و احتمال اضافه شدن رشته‌های جدید در این بازی‌ها از جمله کارتینگ وجود دارد. بر اساس گزارش نشریه اسپانیایی «مارکا»، کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) در سال ۲۰۲۳ باید تصمیم بگیرد که آیا وزنه‌برداری (حضور این رشته در پاریس ۲۰۲۴ تضمین‌شده است)، پنج‌گانه و بوکس را در برنامه المپیک سال ۲۰۲۸ بگنجاند یا خیر.
بر اساس این گزارش؛ تعداد پایه رشته‌های ورزشی بازی‌های المپیک پیش‌رو ۲۸ رشته از جمله کوهنوردی، اسکیت‌برد و موج‌سواری است که در پاریس برگزار خواهد شد. با این حال، تا زمانی که مجموع ورزشکاران شرکت‌کننده در این رویداد مهم ورزشی به ۱۰ هزار و ۵۰۰ ورزشکار نرسد، می‌توان رشته‌های ورزشی جدیدی را به این بازی‌ها اضافه کرد.
از ۹ فدراسیون بین‌المللی دعوت شده است تا برای حضور در بازی‌های ۲۰۲۸ لس‌آنجلس درخواست خود را ارائه دهند و برای مثال، فدراسیون جهانی کریکت قرار است در این ماه رشته ورزشی خود را معرفی و مدل برگزاری مسابقات خود را به IOC ارائه دهد.
هشت فدراسیون جهانی دیگر نیز در حال اجرای ارائه درخواست خود به کمیته بین‌‌المللی المپیک هستند که عبارتند از: بریک دنسینگ، بیسبال وسافت‌بال، فوتبال آمریکایی، لاکروس، کاراته، کیک بوکسینگ، اسکواش و اتومبیل‌رانی.

نسخه مناسب چاپ