خط ارتباطی مردم با اطلاعات
آیا به جای استرازنکا می‌توانم سینوفارم را تزریق کنم؟
شهروند ۷۲ ساله‌ای هستم که برای تزریق دُز یاد‌آور واکسن کرونا اقدام کرده‌ام که می‌گویند این بار هم مانند دفعات قبل باید واکسن استرازنکا را تزریق کنم، اما به هر جا که مراجعه می‌کنم، این نوع واکسن را ندارند. وزارت بهداشت و درمان لطفاً اعلام کند که آیا به عنوان دُز یاد‌آور می‌توان واکسن سینوفارم را تزریق کرد؟
شهروند سالمند

چرا امتیاز تلفن مرا به دیگران واگذار کرده‌اند؟
حدود ۲۰ سال پیش که هنوز جنت‌آباد شمالی مثل امروز آباد نشده بود، شماره تلفنی را از شرکت مخابرات خریدم که مدتی به دلایل گوناگون و از جمله بیماری نتوانستم از آن استفاده کنم و حالا که به مخابرات منطقه مراجعه کرده‌ام، می‌گویند شماره تلفن یاد شده به دلیل عدم استفاده واگذار شده است و باید خط تلفن جدیدی بخرم، حال آن‌که شرکت مخابرات باید امانتدار مردم باشد و امتیاز تلفن مشترکین خود را به دیگران واگذار نکند، به ویژه آن‌که شماره تلفن قدیمی برای من خاطره‌انگیز بوده و به دلیل تماس‌های فراوان به وسیله آن با اقوام و دوستان عزیز، برایم حالت نوستالوژیک پیدا کرده است.
مشترک تلفن ثابت از جنت‌آباد شمالی

انتخاب پسندیده سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی
در خبرها بود که یکی از نخبگان برادران اهل سنت به‌نام
دکتر داوود زرین‌پور رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی زاهدان و استاد زبان و ادبیات عرب دانشگاه سیستان‌و‌بلوچستان از سوی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی به‌عنوان رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مصر انتخاب و این اقدام با استقبال علمای اهل تسنن هم روبرو شده است. به‌عنوان یک مسلمان کرد ایرانی این حُسن انتخاب را تبریک می‌گویم و امیدوارم که چنین اقدام‌هایی موجب تقویت روابط فرهنگی ایران با کشورهای اسلامی و عربی جهان شود.
هموطنی از کردستان

بیشتر برنامه‌های محرم سیما تکراری و مناسبتی بود!
هر سال در ایام محرم سریال‌های تلویزیونی جدید و جذابی در ارتباط با این ایام در شبکه‌های سیما تولید و پخش می‌شد، اما امسال متاسفانه امسال از آنها خبری نیست و صرفاً به برنامه‌های تکراری و مناسبتی اکتفا شده است که اگر مشکل بودجه در میان است، جا دارد از شبکه‌های متعدد و کم‌بیننده سیما کاسته و اعتبارات آن به تولید سریال‌های فاخر و پربیننده اختصاص داده شود.
بیننده تلویزیون

کامل شدن ظرفیت سد‌ها فقط یک تَوهّم است
بارندگی سیل‌آسا و جاری‌شدن سیل در بیشتر استان‌های کشور در عده‌ای این توهم را به وجود آورده که تمامی سدها پر آب و ظرفیت‌ آن‌ها کامل شده است و دیگر صرفه‌جویی در مصرف آب، ضرورتی ندارد و این در حالی است که متوسط بارندگی‌ها در این مدت نسبت به سال گذشته حداکثر
۱۱ درصد افزایش یافته است که با توجه به خشکسالی‌های سال‌های اخیر نمی‌تواند مشکل کم‌آبی در کشور را در حد انتظار حل کند.
تلفن به خط ارتباطی

روز محیط‌بانان عزیز مبارک باد!
سالروز گرامیداشت محیط‌بانان عزیز و ایثارگر را به این عزیزان و خانواده‌های محترم آنان تبریک می‌گویم و امیدوارم با حل مشکلات معیشتی و حمایت‌های قانونی و همچنین تدارک تجهیزات پیشرفته برای آنان در حفاظت از جنگل‌ها و مناطق وسیع حفاظت شده و حیات‌وحش کشورمان موفق باشند و در سلامت کامل وظایف خطیرشان را به خوبی اجرا کنند.
دوستدار محیط‌زیست طبیعی

پرستاران قرارداد ۸۹ روزه را به کار بازگردانند
در دوران اوجگیری کرونا پرستاران در کنار دیگر کادر درمان برای کمک به بیماران بی‌وقفه و شبانه‌روز در بیمارستان‌ها خدمت کردند که پس از فروکش شیوع بیماری، متاسفانه به خدمت بسیاری از آنان، به‌ویژه در بیمارستان‌های خصوصی پایان داده شده است که با توجه به نیاز مبرم کشور حتی در شرایط غیرکرونایی، ضرورت دارد پرستاران ۸۹ روزه، یعنی کسانی که فقط برای این‌مدت قرارداد همکاری داشته‌اند، به کارهایشان بازگردانده شوند. از یاد نبریم که کشورهای پیشرفته و مرفه جهان از پرستاران جوان و کاربلد ما به گرمی استقبال می‌کنند و روا نیست که این عزیزان به دلیل بیکاری از کشور مهاجرت و به دیگران خدمت کنند.
خانم مربی پرستاری

نونهالان و نوجوانانی که افتخار ایران شدند
همزمان با موفقیت‌های اعضای تیم ملی نوجوانان دختر هندبال در مسابقات جهانی این ورزش، دختران ایران نیز قهرمان تکواندو نونهالان جهان شدند و فرنگی‌کاران نوجوان هم مقام قهرمانی دنیا را به دست آوردند که به این نسل سالم و ورزشکار و این‌که مادران و پدران موفق آینده کشورمان خواهند بود، باید تبریک گفت و از زحمات مربیان و خانواده‌هایشان هم قدردانی کرد.
دوستدار ورزش

شهرک زیتون به سرانجام مطلوب برسد
پس از گذشت ۱۴ سال از ساخت شهرک زیتون در حاشیه جاده تهران ـ دماوند برای اعضای ۲۸ تعاونی مسکن کارکنان وزارت کشاورزی سابق و سپس غیرقانونی اعلام شدن ساخت این واحد‌ها به دلیل تعلق زمین‌های شهرک به سازمان حفاظت محیط‌زیست، مشکل باقیمانده ساکنان شهرک زیتون هنوز حل نشده و زمین‌های معوض پیشنهادی به آنها هم به دلیل مشکلاتی که دارند، پذیرفته نشده است و می‌طلبد که به سرگردانی و بلاتکلیفی ساکنان شهرک زیتون خاتمه داده شود.
از ساکنان شهرک زیتون

ضرورت چاپ یادداشت‌‌های مفید برای جوانان
یادداشت «مهریه، یک سکه بهار آزادی» نوشته آقای سید عطاء‌الله مهاجرانی در روزنامه اطلاعات ۹ مردادماه بسیار خواندنی و آموزنده بود که به موضوع مهریه و جایگاه و نقش آن در عاقبت‌بخیری و خوشبختی جوانان پرداخت که جا دارد از ایشان تشکر و قدردانی شود. به نظر من ضرورت دارد یادداشت‌های بیشتری از ایشان در روزنامه اطلاعات چاپ شود، زیرا در این دوران، جوانان کشورمان برای امید به آینده و زندگی بهتر به دریایی از رهنمودهای افرادی مانند آقای مهاجرانی نیاز دارند.
خواننده روزنامه اطلاعات

مسئولان حقوق‌های اندک بازنشستگان را غیرمنصفانه بدانند
شفاف‌سازی درباره پرونده فساد‌های کلان مالی و حقوق‌های نجومی، دلگرمی و همکاری مردم در پیشرفت برنامه‌های عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و سیاسی در کشور را به همراه می‌آورد، از مسئولان درخواست می‌شود همانگونه که پرداخت‌های نجومی و امتیازهای ویژه برخی مدیران را ناعادلانه می‌دانند، پرداخت حقوق‌های اندک به بیشتر کارمندان و بازنشستگان را نیز غیرمنصفانه بدانند و قدری هم به فکر معیشت آنان باشند، تا سفره‌‌هایشان هر روز کوچکتر نشود.
بازنشسته تأمین اجتماعی

مصوبه جدید کنکور به افزایش تبعیض و فقیر می‌‌انجامد
اجرای مصوبه جدید برگزاری کنکور دانشگاه‌ها از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی علاوه بر اینکه چند برابر به استرس و اضطراب داوطلبان آزمون سراسری دانشگاه‌ها و خانواده‌‌های آنان می‌افزاید، در افزایش تبعیض و فقر در کشور نیز تأثیر زیادی دارد و بستری برای مفسده‌های تازه در بخش آموزش عالی را ایجاد می‌کند و همچنین سود‌آوری موسسات کنکور و مدارس غیرانتفاعی را که به مافیای معدل معروف شده‌اند، فراهم می‌کند. از روزنامه اطلاعات درخواست می‌شود با تشکیل میزگردی با حضور کارشناسان خبره در حوزه آموزش عالی، ‌به بررسی مصوبه جدید برگزاری کنکور سراسری بپردازند.
تلفن به خط ارتباطی

صداوسیما در تولید برخی از برنامه‌ها بیشتر دقت کند
بعد از انتشار ویدئو برخورد ۲ خانم در اتوبوس «بی‌آرتی» و جنجال‌آفرینی کاربران فضای مجازی، صداوسیما با پخش اعترافات یکی از خانم‌های حاضر در صحنه یاد شده، با هدف به‌اصطلاح شفاف‌سازی ماجرا به حساسیت آن افزوده و باعث شناساندن بیشتر گزارشگر خاطی خارج‌نشین شده است! مسئولان صداوسیما باید در تولید برخی از برنامه‌ها دقت نظر بیشتری داشته باشند.
هموطن

تابلوهای راهنمایی جاگذاری مناسبی ندارند
به دلیل ندیدن تابلو توقف ممنوع، توسط پلیس راهور جریمه شدم و این در حالی است که بیشتر تابلوهای راهنمایی و رانندگی در خیابان‌ها و بزرگراه‌ها جاگذاری مناسبی ندارد و پشت درختان قرار گرفته و حتی نامتقارن است که باعث سردرگمی رانندگان می‌شود و از اینرو جاگذاری مناسب تمامی تابلوهای راهنمایی از سوی پلیس راهور ضرورت دارد.
شهروندی از تهران

نسخه مناسب چاپ