۱۱۷ میلیارد تومان جریمه برای عامل خشکاندن درختان ولیعصر
 

مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران از جریمه ۱۱۷ میلیارد تومانی خشکاندن عمدی درختان خیابان ولیعصر برای مالک متخلف خبر داد.
مهندس علی‌محمد مختاری در گفتگو با خبرنگار ما، درباره پرونده خشکاندن درختان خیابان ولیعصر نبش خیابان محمودیه گفت: طبق رأی کمیسیون ماده۷، اعضاء، مالک متخلف را به ۱۱۷ میلیارد تومان جریمه کرده که باید این مبلغ به حساب خزانه شهرداری تهران واریز شود.
وی افزود: علاوه بر جریمه نقدی، مالک متخلف باید براساس ماده ۴ لایحه قانونی حفظ و گسترش فضای سبز، دو برابر محیط بُن درختان خشکانده شده را به صورت روت‌بال (جابه‌جائی درختان) در محل مورد نظر غرس کند.
مدیرعامل سازمان بوستان‌ها و فضای سبز شهر تهران با تأکید بر این‌که شکوائیه‌ای هم به قوه قضائیه ارسال شده است تا برخورد قانونی با مالک متخلف از سوی مراجع ذیصلاح به‌عمل آید، تصریح کرد: مجموعه حقوقی شهرداری تهران، منطقه یک شهرداری و سازمان بوستان‌ها هم پیگیر کیفری موضوع هستند.مختاری با بیان این‌که خیابان ولیعصر از خیابان‌های با ارزش تهران است که ثبت ملی هم شده است، گفت: شهرداری منطقه یک طبق قانون نباید هیچ گونه مجوز ساخت‌وساز یا پایان کار تا اعلام رأی دادگاه به نام وی صادر کند.
شایان ذکر است؛ مالک ساختمانی در خیابان ولیعصر نبش خیابان محمودیه، تعدادی اصله درخت را مقابل ساختمان خود برای دیدن ملک نوسازش به عمد خشکانده است.

نسخه مناسب چاپ