فرستاده آمریکا خواستار آتش بس دائم در یمن شد
سرویس خارجی:استان “شبوه” یمن شاهد درگیری‌های میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب است و فرستاده ویژه آمریکا به یمن تمدید آتش بس میان نیروهای انصار الله و دولت مستعفی را ستود.درگیری‌های میان نیروهای وابسته به دولت مستعفی و نیروهای شورای انتقالی جنوب مورد حمایت امارات در شبوه ادامه دارد و در نتیجه آن چندین تن از جمله غیرنظامیان کشته و زخمی شدند .اخبار ضد و نقیضی درباره نتایج این درگیری‌ها منتشر شده و بیانیه‌های رسمی از سوی دولت مستعفی و شورای انتقالی جنوب صادر نشده است.در این حال، تیم لیندرکینگ، فرستاده ویژه آمریکا در امور یمن خاطرنشان کرد، از نخستین عوامل سازش در یمن، برقراری آتش بس دائمی است و آتش بس میان نیروهای انصارالله و دولت مستعفی دستاوردهای چشمگیری را برای ملت یمن محقق کرده است.
وی در ادامه افزود: ما از اینکه طرف‌های یمنی در دوم اوت آتش بس را پذیرفتند، خرسندیم و این امر به معنای کاهش تنش در این کشورر برای شش ماه است. به عقیده من بهترین فرصت برای یمن به منظور برقراری صلح محسوب می‌شود .در چنین شرایطی،رئیس شورای سیاسی انصارالله یمن ائتلاف عربستان را به غارت درآمدهای حاصل از فروش نفت و گاز متهم کرد.
مهدی المشاط، رئیس شورای عالی سیاسی یمن در دیدار با حسن الحارثی، معاون استانداری شبوه در امور نفت و گاز گفت: مزدوران ائتلاف متجاوز آمریکا و عربستان همچنان به غارت منابع نفتی و گازی ملت یمن ادامه و پول حاصل از فروش نفت و گاز را به بانک ملی عربستان انتقال می‌دهند.وی افزود: ملت یمن از کمبود خدمات و قطع حقوق‌ها به دلیل تجاوز عربستان و محاصره ظالمانه رنج می‌برند. درآمدهای نفتی و گازی که توسط مزدوران ائتلاف متجاوز غارت می‌شود برای پرداخت حقوق تمامی کارمندان دولت و بازنشستگان و تحقق توسعه پایدار در کشور کافی است.

نسخه مناسب چاپ