خط ارتباطی مردم اطلاعات
از استاد جلال رفیع سپاسگزارم
از استاد جلال رفیع که با مقاله «آهنگ عزای عاشورا» ضمیمه ادب و هنر روزنامه اطلاعات ۱۸ مردادماه به معرفی آئین‌های خاطره‌‌انگیز و عاشقانه محرم در دهه چهل پرداخته‌اند، سپاسگزارم و امیدوارم که این نویسنده عزیز سال‌های سال با یادداشت‌هایش به تقاضاهای دوستداران پرشمار آثارش پاسخ مثبت دهد.
خواننده روزنامه اطلاعات

قدردانی از مسئول فنی و کارکنان داروخانه شهرک‌غرب
حدود ۱۵ سال است که داروهای مورد نیازم را از داروخانه‌ای واقع در خیابان ایران‌زمین شهرک‌غرب تهیه می‌کنم و تاکنون شاهد عرضه داروهای مورد نیاز بیماران به قیمت مصوب و بدون گران‌فروشی همراه با راهنمایی آنان در صورت نیاز بوده‌ام، که از مسئول فنی و کارکنان این داروخانه تشکر و قدردانی می‌کنم.
امیر سرتیپ بازنشسته مقدم

فرهنگ حسینی را سرمشق زندگی خود قرار دهیم
نهضت امام حسین (ع) چون برحق و در راه خدا بود و پیوند الهی داشت، جاودانه شد و محرم و تاسوعا و عاشورا در ایران را نهادینه و مردمی کرد. علیرغم افزایش بیرویه قیمت مواد غذایی شاهد بودیم که مجالس اطعام و پذیرایی از عزاداران حسینی امسال بسیار چشمگیر بود و مردم در راه حفظ فضیلت عاشورا و رونق مجالس عزاداری، تا توانستند همت کردند که باید در کنار شور حسینی، به شعور و تحقق مکتب حسینی هم اقدام و دست مفسدان اقتصادی را از سر مردم کوتاه کرد. با عدالت‌محوری، اشتغالزایی و تثبیت قیمت‌‌ها می‌توان به یاری ارتقای فرهنگ و رفتارهای اجتماعی شتافت و در همه جا فرهنگ غنی حسینی را سرمشق زندگی فردی و جمعی خود قرار دارد.
ذبیح‌الله بنانگر ـ آمل

تشکر از کارگران شهرداری در پی برگزاری عزاداری حسینی
برخی از عزاداران حسینی به خصوص در روزهای تاسوعا و عاشورا با رها کردن ظروف یکبار مصرف در معابر عمومی متاسفانه به نظافت شهر توجه کافی نداشتند و باعث تولید بیش از اندازه زباله در خیابان‌ها شدند، اما با تلاش و به همت کارگران زحمتکش شهرداری ساعاتی بعد از پایان مراسم عزاداری، زباله‌ها در اسرع وقت جمع‌آوری و خیابان‌ها پاکسازی و مخزن‌های زباله تخلیه و نظافت شد که جا دارد از زحمات این عزیزان تشکر و قدردانی شود.
بانوی شهروند از تهران

تکلیف نمایشگاه پرهزینه شهر آفتاب چیست؟
در انتقاد از عدم برگزاری نمایشگا‌ه‌های پرمخاطب در شهر آفتاب و دلایل آن تاکنون چندین بار از طریق خط ارتباطی مردم با روزنامه اطلاعات از مسئولان محترم سوال شده، اما تاکنون اقدامی در این زمینه نشده است و کماکان پرمخاطب‌ترین نمایشگاه‌ها و از جمله نمایشگاه کتاب امسال، در بدترین شرایط ترافیکی تهران برگزار شد. یادمان نرفته است که حدود ۶ سال قبل یکی از اعضای شورای شهر تهران که در دوره فعلی نیز همین مسئولیت را دارد، اعلام کرده بود که در صورت عدم انتقال نمایشگاه‌ها به شهر آفتاب، زنجیره انسانی در محل نمایشگاه‌ها، تشکیل خواهد داد سوال اینجاست که تکلیف اینهمه سرمایه‌گذاری و عملیات عمرانی بدون استفاده در شهر آفتاب و از سوی دیگر کیلومترها راهبندان در زمان برگزاری نمایشگاه‌ها در محل فعلی آن و صدمات مالی و روحی و روانی که به مردم در چنین شرایطی وارد می‌شود، چیست؟ امیدواریم که این یاد‌آوری‌ها موثر باشد.
مهدی محمودی

ضرورت احیای پارکینگ‌های بدون استفاده در تهران
رفت و آمد خودروها بیش از گنجایش خیابان‌ها و نیز کمبود پارکینگ در تهران یکی از عوامل ترافیک‌های سنگین و طاقت‌فرسا در خیابان‌های شهر است از شهرداری تهران درخواست می‌شود علاوه بر ساخت بیشتر پارکینگ‌های عمومی در خیابان‌ها شلوغ و پرتردد تهران، به فکر احیای بعضی از پارکینگ‌های قدیمی و بدون استفاده هم باشد.
تلفن به خط ارتباطی

تشکر از طراح جدول‌های روزنامه اطلاعات و یک تذکر
از علاقه‌مندان حل جداول‌های روزنامه اطلاعات هستم و از طراح آن‌ها تشکر و قدردانی می‌کنم، به نظر من بهتر بود در جدول کلاسیک شماره ۲۴۵۶۵ روزنامه در شرح جدول «رئیس‌جمهوری اسبق آمریکا» از کلمه سابق، استفاده می‌شد که منظور از آن، دونالد ترامپ است و به افراد قبل از او روسای اسبق جمهوری آمریکا گفته می‌شود.
علی آقاجانی ـ لنگرود (استان گیلان)

درخواست از شهرداری منطقه ۲۲ تهران
نبود شیرآب قابل آشامیدن در محوطه گردشگری «بام‌لند» منطقه چیتگر باعث شده است تا شهروندان مجبور به تهیه آب معدنی‌های مانده در آفتاب و غیرقابل استفاده از دکه‌های مواد غذایی در این بوستان شوند. با توجه به حجم بالای حضور مردم در ایام تعطیل و به خصوص در روزهای گرم تابستان، از شهرداری منطقه ۲۲ درخواست تامین امکانات بیشتری در بوستان‌های اطراف دریاچه خلیج‌فارس و بام‌لند را داریم.
گیلانی ـ از ساکنان منطقه

چرا قیمت روغن نباتی کاهش نیافته است؟
علیرغم اعلام وزارت صمت از طریق رسانه ملی و روزنامه‌ها درباره کاهش ۱۰ الی ۲۵ درصدی قیمت روغن نباتی در بازار،‌ قیمت انواع آن تاکنون هیچ کاهشی نداشته است و متاسفانه برخی از فروشگاه‌ها این محصول را بیشتر از قیمت مصوب عرضه می‌کنند. چرا مسئولان خبرهایی را منتشر می‌کنند که آثار آن در عمل دیده نمی‌شود؟
تلفن به خط ارتباطی

ایستگاه اتوبوس به محل انباشت وسایل معتادان بدل شده است
مدتی است که ایستگاه اتوبوس‌های «بی‌آرتی» زیبا واقع در میدان خراسان به محلی برای تجمع معتادان متجاهر و وسایل آنان بدل و باعث شده است که مسافران شب‌ها در این ایستگاه احساس امنیت نکنند. از شهرداری منطقه و شرکت واحد اتوبوسرانی تقاضا می‌شود نسبت به جمع‌آوری وسایل معتادان متجاهر و عدم حضور آنان در ایستگاه اقدام کنند.
مسافر شرکت واحد

این طرح درباره نانوایی‌های آزاد‌پز هم به اجرا درآید
با اینکه طرح پرداخت الکترونیکی هزینه‌های نان‌های سنتی در اغلب نانوایی‌های دولتی پز تهران اجرا شده، اما این طرح برای نانوایی‌های آزاد‌پز اجزا نشده است و بسیاری از این نانوایی‌ها، نان‌های کم‌حجم و بی‌کیفیت خود را گرانتر از نرخ مصوب می‌فروشند که از جمله نانوایی سنگکی خیابان کارگر‌شمالی، مقابل بیمارستان قلب تهران یک عدد نان ساده را به قیمت ۱۰ هزار تومان می‌فروشد.
از اهالی محل

حیوانات خانگی چه جایگاهی در شهر دارند؟
مدتی است که ورود حیوانات خانگی به پارک‌ها و سطح شهر ممنوع اعلام شده است و اعتراض‌های بسیاری به سگ‌گردانی در معابر عمومی می‌شود که باید پرسید جایگاه این حیوانات خانگی در شهر کجاست؟ زیرا در آپارتمان‌ها که همسایگان معترض هستند و در خیابان‌ها هم که برخی از شهروندان از دیدن سگ‌ها ناراحت می‌شوند. آیا می‌‌توان تمامی این حیوانات زبان بسته را از میان برد و مگر مراکز نگهداری از حیوانات خانگی می‌تواند پاسخگوی این تعداد از آن‌ها در شهرها باشد؟
دوستدار حیوانات خانگی

آمارهای اعلام شده باید باورپذیر باشد
اعلام آمار ۸۰ درصدی تأمین رفاه مردم و رضایت و امید به زندگی ۶۰ درصدی آنان از سوی برخی از مسئولان در شرایطی که با افزایش نرخ تورم و قیمت‌های افسارگسیخته مایحتاج عمومی روبرو هستیم، تا چه اندازه می‌‌تواند واقعی باشد؟ به نظر من این آمارها مربوط به آن عده از کارمندان و مدیرانی است که حداکثر حقوق و مزایا را دریافت می‌کنند که آنان هم مسلماً ۸۰ درصد از جمعیت کشور نیستند! بهتر است مسئولان در بیان مشکلات مردم واقع‌بین باشند و با این‌گونه آمارهای غیرکارشناسی شده، باعث تردید مردم در‌این‌باره نشوند.
هموطن

نسخه مناسب چاپ