عزم دولت قطر برای گسترش مناسبات با ایران
الخلیفی معاون وزارت خارجه قطر در دیدار با امیرعبداللهیان وزیرخارجه بر عزم دولت متبوعش برای گسترش مناسبات با ایران تأکید کرد.
در این دیدار درباره روابط دوجانبه و موضوعات مورد علاقه مشترک دو کشور و رشد و توسعه روابط ایران و قطر در همه حوزه‌ها بحث و گفتگو شد.
امیرعبداللهیان در این دیدار بر ضرورت اجرای توافقات صورت گرفته در سفر رئیس‌جمهوری کشورمان به دوحه و متقابلاً سفر امیر دولت قطر به تهران تأکید کرد.
باقری: کودک‌کشی به هنجار حکمرانی صهیونیست ها تبدیل شده است
الخلیفی همچنین در دیدار با معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان درباره مسایل دوجانبه، اوضاع منطقه و تحولات بین‌المللی بحث و گفتگو کرد.
معاون سیاسی وزیر امور خارجه در این دیدار با اشاره به جنایات رژیم صهیونیستی علیه ملت فلسطین گفت: کودک کشی به یک هنجار حکمرانی صهیونیست ها تبدیل شده و نشان دهنده هراس راهبردی صهیونیست‌ها نسبت آینده است.
علی باقری با اشاره به این که کودک کشی در هر معیار و ملاک انسانی محکوم است، تصریح کرد: صهیونیستها به خوبی دریافته‌اند که تهدید راهبردی علیه اشغالگران در درون سرزمین های اشغالی با محوریت نسل نوظهور است.
وی با تاکید بر این که موضوع فلسطین تاریخ انقضا ندارد و فلسطین همواره اولویت نخست جهان اسلام است، افزود: دولت های اسلامی باید بیش از پیش به حمایت و پشتیبانی از ملت فلسطین در عرصه‌های مختلف بپردازند.
معاون وزیر خارجه قطر هم در این دیدار با اشاره به مشترکات دو کشور، بر روابط رو به رشد دولت قطر و جمهوری اسلامی ایران در همه ابعاد تاکید کرد.

نسخه مناسب چاپ