آغاز رتبه‌بندی معلمان از ۲۶مردادماه
وزیر آموزش و پرورش از آغاز رتبه‌بندی معلمان از ۲۶مرداد خبر داد و گفت: با سازمان برنامه صحبت کردیم تا بخشی از مطالبات معلمان را به صورت علی‌الحساب بپردازیم.
به گزارش ایسنا، یوسف نوری با حضور در شبکه افق افزود: رتبه‌بندی امری زمانبر است. اگر تاریخ اعلام کنیم و تأخیر شود انتظار ایجاد می‌شود. البته از این تأخیر عذرخواهی می‌کنم، زیرا عده‌ای مشمول نبودند که با رفع ایرادات وارد طرح شدند و دایره شمولش بیش از ۸۰۰هزار نفر است. تلاش می‌کنیم کار را با سرعت انجام دهیم و به تدریج مطالبات را هم بپردازیم.
وی درباره حقوق پایین معلمان و دغدغه معیشتی قشر فرهنگی اظهار کرد: ادراک نابرابری منفی، واکنش‌های خوبی نخواهد داشت. ما نباید اجازه دهیم ادراک نابرابری اتفاق بیفتد. اجرای بیمه تکمیلی و رتبه‌بندی در راستای جبران همین دغدغه معیشتی در دستورکار قرار گرفته و دولت هم برنامه‌هایی برای عادلانه‌سازی پرداختی کارمندان دارد.نوری با اشاره به شهریه مدارس دولتی خاص گفت: مدارس سمپاد نیز حق ثبتی هنگام ثبت‌نام می‌گیرند که میانگین کشوری حدود سه میلیون تومان است، البته ۴۰درصد دانش‌آموزان مشمول تخفیف شهریه شده‌اند، از تخفیف کلی تا تخفیف بخشی از مبلغ حق ثبت. همچنین تدابیری برای دهک‌های پایین و معافیت آنها از پرداخت شهریه اندیشیده شده تا از سال آینده عملیاتی شود.

نسخه مناسب چاپ