وزارت ارشاد: با آموزشگاه‌های هنری فاقد مجوز برخورد می‌شود
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: حمایت و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری و برخورد با آموزشگاه‌های فاقد مجوز در دستور کار این نهاد قرار گرفته است .
به گزارش ایرنا، محمدحسین اسماعیلی درباره سیاست‌ها و خط‌مشی‌های جدید این دفتر در آموزشگاه‌های آزاد هنری اظهار کرد: موضوع ساماندهی، حمایت و نظارت بر آموزشگاه‌های آزاد هنری در اولویت کاری دفتر در دوره جدید قرار گرفته است که در این راستا موضوع معافیت مالیاتی آموزشگاه‌های هنری و ورود سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای به صدور مجوز آموزشگاه‌های هنری نیز در دست بررسی و پیگیری و اقدامات لازم است.
وی گفت: خوشبختانه معاون امور هنری و شخص وزیر ارشاد نیز در این زمینه‌ها با نظر مثبت ورود کرده‌اند و در این راستا مکاتباتی با سازمان امور مالیاتی و وزارت امور اقتصاد و دارایی و وزارت کار صورت گرفته و موضوع تا حصول نتیجه در دست پیگیری است.
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی و آموزش‌های هنری وزارت ارشاد تأکید کرد: یکی از مهم‌ترین آسیب‌های موجود در این زمینه، فعالیت آموزشگاه‌های هنری بدون مجوز وزارت ارشاد در سطح تهران و استان‌ها است که مقرر است در صورت شناسایی هر یک از این واحدهای غیرمجاز، اقدام سریع برای معرفی به اداره اماکن ناجا صورت گرفته و طبق قانون با متخلفان برخورد ‌شود.وی گفت: در این راستا خانواده‌ها و علاقه‌مندان به آموزش‌های هنری باید قبل از هر اقدامی برای ثبت‌نام در آموزشگاه‌ها از طریق سایت دفتر آموزش یا ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها نسبت به مجوز داشتن این آموزشگاه‌ها اطمینان حاصل کرده و در صورت نبود مجوز، گزارش لازم را به نیروی انتظامی یا دفتر یا ادارات کل ارائه دهند. اسماعیلی افزود: درباره آموزشگاه‌های دارای مجوز نیز در صورت وصول شکایت به حراست یا دفتر آموزش، بررسی و برخورد سریع با تخلف اثباتی انجام می‌شود.

نسخه مناسب چاپ