دبیرکل حزب‌الله: آماده پاسخ به هرگونه تجاوز اسرائیل علیه لبنان هستیم
 

سرویس خارجی: سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان در مصاحبه با المنار گفت مقاومت آماده پاسخ به هرگونه تجاوز اسرائیل علیه لبنان است.
وی ضمن اشاره به اهمیت نقش شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی، فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران طی جنگ ۳۳ روزه و ماقبل آن در تحقق این پیروزی، گفت: من به اسرائیلی‌ها اعلام می‌کنم که لبنان و مردمش دیگر از الآن به بعد غارت منابعشان را نمی‌پذیرند و ما آماده تمامی احتمالات هستیم. نصرالله افزود، به اسرائیل می‌گویم هرگونه تجاوزی علیه لبنان بدون پاسخ نخواهد ماند.وی گفت: ما در روزهای آتی منتظر جواب دشمن صهیونیستی درباره خواسته‌های لبنان درخصوص ترسیم مرزهای دریایی هستیم.از سویی رئیس شورای اجرایی حزب‌الله لبنان تاکید کرد: ما تنها یک گزینه داریم و آن ادامه دادن به راه مقاومت تا زمانی است که تمامی اهداف‌مان محقق شود و به یاری خداوند تعالی نه آمریکا و نه اسرائیل و نه دلارهای نفتی کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس نمی‌توانند کاری از پیش ببرند.
سید هاشم صفی‌الدین گفت: ما به تلاش برای ناکام گذاشتن و در هم شکستن طرح‌های خرابکارانه آمریکا و اسرائیل علیه کشور و منطقه‌مان ادامه خواهیم داد و با تجربه و مقاومت خود و توکل بر خداوند و نیز با آگاهی از معادلات و خون‌هایی که در این راه بر زمین ریخته شدند به خوبی می‌دانیم چگونه با این طرح‌ها مقابله کنیم و آنها را شکست دهیم و ما امروز بیشتر از هر زمانی برای خنثی کردن طرح‌های آمریکا و اسرائیل آماده هستیم و به یاری خداوند تعالی، آنها را شکست خواهیم داد. صفی الدین تاکید کرد: تصوری مبنی بر اینکه می‌توان به این دشمن امتیازهایی داد، تنها خیال، توهم و سراب بوده و حتی خیانت به خون شهدا و تمامی جان‌فشانی‌ها و مقاومت محسوب می‌شود؛ چرا که مقاومت و جامعه و کشورمان را به خطر خواهد انداخت و فلسطین، منطقه و تمامی دستاوردها و پیروزی‌ها را با خطر نابودی مواجه خواهد کرد. وی گفت: ما امروز در طرح مقاومت خود به مرحله بسیار پیشرفته‌ای رسیده ایم و درباره این موضوع به شکلی قاطع و بدون هیچ تردیدی صحبت می‌کنیم.

نسخه مناسب چاپ