اخبار کوتاه
ویژگی راه شهید صارمی، صداقت و دلسوزی است
اسدآباد ـ خبرنگار اطلاعات: در مراسمی که به مناسبت روز خبرنگار با حضور فرماندار اسد‌آباد استان همدان و معاونان فرمانداری در سالن جلسات برگزار شد از اصحاب رسانه تجلیل به عمل آمد.
فرماندار شهرستان اسدآباد در این مراسم ضمن تبریک روز خبرنگار و گرامیداشت یاد و خاطره خبرنگاران شهید و به ویژه شهید محمود صارمی گفت: روز خبرنگار روز تکریم حق طلبی، صداقت و تلاش بی‌وقفه برای ایجاد شفافیت در جامعه است و نامگذاری روزشهادت شهید صارمی به عنوان روز خبرنگار، یعنی ما باید منش، سیره و خط این شهید گرانقدر را ادامه دهیم.
حسین علی شرکایی، راه شهید صارمی را مسیر اخلاق، ادب و صداقت و دلسوزی، مردم داری و اطلاع‌رسانی شفاف توام با شهامت و حرکت در مسیر خوبی‌ها و نیکی‌ها معنی کرد و خطاب به خبرنگاران اظهار داشت: ما به عنوان مدیران اجرایی شهرستان اسدآباد با آغوش باز پذیرای نقدها و انتقادات شما عزیزان هستیم و البته انتطار هم داریم در صورت امکان در کنار هر نقد و انتقاد، راهکار و پیشنهادات قابل اجرا نیز ارائه شود.
دراین مراسم به سؤالات خبرنگاران پاسخ داده شد و از تلاش‌های فعالان عرصه خبر و رسانه شهرستان اسدآباد تجلیل به عمل آمد.‏

‏۷۵ هکتار زمین به شهرک صنعتی برازجان اضافه می‌شود‏
برازجان ـ خبرنگار اطلاعات: مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان بوشهر، گفت: الحاق ۷۵ هکتار زمین به عنوان توسعه، به شهرک صنعتی برازجان در هفته دولت اجرایی می‌شود که با این اقدام مساحت این شهرک پرتقاضا با افزایش بیش از ۲ برابری به ۱۴۰ هکتار می‌رسد‏‎.‎حسینی ادامه داد: همزمان با تملک زمین برای توسعه شهرک صنعتی برازجان، مشاور شهرسازی آن انتخاب شده که در حال طراحی نقشه‌های شهرسازی است‏‎.‎وی اظهار داشت: فاز عملیاتی توسعه شهرک صنعتی برازجان، حدود ۲۰ هکتار در نظر گرفته شده است و زیرسازی خیابان‌ها و معابر آن تا پایان سال عملیاتی و واگذاری زمین به سرمایه‌گذاران آغاز خواهد شد.

‎ ‎مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان‏‎ ‎معرفی شد‏
بندرعباس-خبرنگار اطلاعات: آیین معارفه مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان با حضور عضو هیات عامل و معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی، معاون سیاسی استاندار هرمزگان، مدیران عضو شورای حمل و نقل و اعضای جامعه دریایی و بندری این استان در بندر شهید رجایی برگزار شد‏‎.
‎معاون سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان از مدیرکل سابق بنادر و دریانوردی هرمزگان به عنوان مدیری با اخلاق و توانمند یاد کرد و تأکید کرد که او برای ارتقای جامعه بندری و دریایی، تلاش‌های زیادی از خود به یادگار گذاشته است‎.
‎احسان کامرانی با اشاره به نقش سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه‌های اقتصادی داخلی و بین‌المللی گفت: نقشی که این سازمان توسعه گر در مجامع بین‌المللی دارد، برکسی پوشیده نیست‎.
‎حسین عباس نژاد مدیرکل جدید بنادر و دریانوردی استان هرمزگان هم در این مراسم اظهار داشت: در راستای تاکید مقام معظم رهبری، بهبود شرایط معیشتی مردم و ساحل نشینان با همگرایی حداکثری با جامعه محلی هرمزگان و توسعه بنادر کوچک و کمتر توسعه یافته یکی از برنامه‌های مهم بنادر و دریانوردی استان هرمزگان است.‏
سرپرست فرمانداری اردکان: برای خبررسانی و کمک به خبرنگاران آماده ایم

اردکان ـ خبرنگار اطلاعات سرپرست فرمانداری اردکان گفت: در حوزه خبررسانی و کمک به خبرنگاران آمادگی کامل داریم و موفقیت آن‌ها در خبررسانی، مزایا و محاسن بسیاری برای نظام دارد.
حسین سبزواری در آیین همایش خبرنگاران آزاد صدا و سیمای مرکز یزد، افزود: خیلی از فعالیت‌ها و عملکردهای دولت به طور جامع و کامل اطلاع رسانی نمی‌شود و این کم آگاهی در میان اقشار مختلف مردم واکنش‌هایی در بر دارد.وی اظهارداشت: مظلومیت جمهوری اسلامی در عدم اطلاع رسانی کامل و جامع است.سبزواری با بیان این که در سال‌های گذشته شهرستان اردکان دفتر خبری داشته است که متاسفانه اکنون فعال نیست، تاکید کرد: امیدواریم با همراهی ارگان‌ها، مسئولان استان و شهرستان و خبرنگاران، این دفتر دوباره فعال شود.
سبزواری با گرامیداشت ۱۷ مردادماه سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار،گفت: امروزه خبرنگاران تدوینگران حرفه‌ای هستند. وی اظهار داشت: با گسترش فضای مجازی و گوشی‌های موبایل دوربین دار می‌توان گفت که همه افراد از کوچک و بزرگ شهروند خبرنگارانی محسوب می‌شوند که تمامی اخبار را به تمامی اقصی نقاط کشور و جهان ارسال می‌کنند.
روستائیان و کشاورزان قرچک زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند

قرچک ـ خبرنگار اطلاعات: فرماندار شهرستان قرچک در استان تهران گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام گرفته، روستاییان، کشاورزان، عشایر و کارگران فصلی و صنایع دستی روستاهای قرچک با پرداخت حداقل ماهیانه ۵۰ هزار تومان زیر پوشش بیمه اجتماعی قرار می‌گیرند‏‎.
‎علیرضا فاتحی‌نژاد در جلسه ستاد راهبردی بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایری که در فرمانداری قرچک برگزار شد اظهار داشت: دولت سیزدهم برای تحقق عدالت اجتماعی خود را موظف به تامین بیمه اجتماعی برای همگان کرده است تا کرامت و آتیه روستائیان و عشایر تأمین شود‎.
‎وی افزود: اجرای طرح پوشش بیمه اجتماعی، زنان ۱۸ تا ۴۵ ساله و مردان ۱۸ تا ۵۰ ساله را شامل می‌شود.

نسخه مناسب چاپ