‏۱۸۰۰ سازمان مردم نهاد در استان اصفهان فعالیت می‌کنند
اصفهان ـ خبرنگار اطلاعات: حدود ۱۸۰۰ سازمان مردم نهاد دارای مجوز متشکل از خیریه‌ای و غیر خیریه‌ای در استان اصفهان فعالیت می‌کنند که ۷۵۰ مجوز مربوط به سازمان‌های مردم نهاد خیریه‌ای است‎.
‎مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری اصفهان در نشست خبری به مناسبت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی با بیان این مطلب و با اشاره به این که شهرستان‌های اصفهان با حدود ۲۰۰، کاشان با ۱۳۲ و نجف آباد با ۱۰۸ سازمان مردم نهاد بیشترین تشکل‌های مردمی ثبت شده را در استان اصفهان دارند افزود: فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در اصفهان توسط شورای حمایت و توسعه از تشکل‌های مردم نهاد در استانداری اصفهان سیاستگذاری می‌شود‎.
‎مسعود مهدویان فر با اشاره به این که فعالیت برخی از سازمان‌های مردم نهاد در اصفهان متناسب با نیازهای این استان نیست و شورای حمایت و توسعه از تشکل‌های مردم نهاد در استانداری اصفهان در این دوره به دنبال توسعه کمی و کیفی متوازن سازمان‌های مردم نهاد در اصفهان است گفت: متقاضیان برای صدور مجوزهای جدید به موضوعاتی همچون سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی، خانواده و جوانی جمعیت، حوزه آسیب‌های اجتماعی، سواد رسانه‌ای و فضای مجازی، اشتغال، اوقات فراغت و کودکان و نوجوانان که کمتر مورد توجه قرار گرفته ولی نیاز جامعه به آنها زیاد بوده است، هدایت می‌شوند‎.
‎وی با بیان این که رویکرد دولت سیزدهم حمایت از سازمان‌های مردم نهاد و فعالیت‌های مردم محور است که در این رابطه زمان صدور مجوز برای شروع فعالیت سازمان‌های مردم نهاد در استان به نصف کاهش یافته است، افزود: در دوره‌های گذشته زمان صدور مجوز سازمان‌های مردم در استان حدود ۵ ماه بود، ولی در حال حاضر در مدت ۲ تا ۵ر۲ ماه مجوز صادر می‌شود. همچنین در دوران گذشته ۳۰ درصد از تشکل‌های مردمی دارای مجوز استان راکد و نیمه فعال شده بودند که در این دوره به دنبال فعال کردن آن‌ها هستیم، تا بتوانند خدمات ارائه دهند‏‎.
‎مهدویان فر با بیان این که سازمان‌ها و نهادهای استان از طرح‌هایی که سازمان‌های مردم نهاد با موضوعات فرهنگی و اجتماعی با اولویت مسائل جوانان، خانواده و آسیب‌های اجتماعی انجام دهند حمایت می‌کنند گفت: در این رابطه امسال بیش از ۱۶ میلیارد تومان بودجه مشارکتی توسط سازمان‌ها و نهادهای استان برای حمایت از فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد پرداخت خواهد شد‏‎.

نسخه مناسب چاپ