تاکید امیرعبداللهیان بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان مشمول وظیفه خارج از کشور
 

وزیر امور خارجه ضمن ابراز خرسندی از اقدامات به عمل آمده در تسهیل تردد مشمولان وظیفه عمومی، بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان خارج از کشور در این زمینه تاکید کرد.
به گزارش ایرنا، حسین امیرعبداللهیان دیروز در جلسه هماهنگی دبیران کارگروه های تخصصی شورای‌عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به عزم جدی دولت و دستور اکید رئیس جمهوری اظهار داشت: امیدواریم لایحه پیشنهادی قانون جامع ایرانیان خارج از کشور با همراهی نمایندگان مجلس شورای اسلامی و تصویب این قانون انجام و گشایشی ویژه در حل مسائل و مشکلات ایرانیان حاصل شود.
جانشین رئیس شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور با اشاره به ضرورت تقویت علقه و ارتباط ایرانیان با سرزمین مادری و پاسداشت هویت ایرانی از طریق آموزش و توسعه خط و زبان فارسی خصوصا برای نسل های دوم و سوم، از اقدامات به عمل آمده در تسهیل تردد مشمولان وظیفه عمومی ابراز خرسندی و بر ضرورت رفع دغدغه ایرانیان خارج از کشور در این زمینه تاکید کرد.
همچنین در این نشست، دبیران کارگروه های تخصصی شورای عالی، گزارشی از آخرین اقدامات و برنامه‌های خود در حوزه تسهیل خدمات قابل ارائه به ایرانیان خارج از کشور، حمایت‌ حقوقی و قضائی و دیگر حوزه ها ارائه کردند.
شرکت‌کنندگان در این نشست، راهکارهایی را به منظور تعریف عرصه‌های جدید خدمت‌رسانی به ایرانیان خارج از کشور در جهت تقویت و حفظ هویت و همبستگی ملی پیشنهاد کردند.غلامعلی حداد عادل عضو شورایعالی ایرانیان خارج از کشور هم در این نشست در باره گسترش زبان فارسی و ظرفیت های موجود در بنیاد سعدی توضیحاتی ارائه کرد و تاکید کرد که تجهیز مدارس به شیوه نوین در دستور کار قرار گیرد.

نسخه مناسب چاپ