کشته شدن ۲۲ نظامی ارتش سوریه در حمله هوایی ترکیه به حلب
سرویس خارجی: منابع خبری از حمله جنگنده‌های ترکیه به مواضع ارتش سوریه در غرب شهر عین العرب واقع در شمال استان حلب خبر دادند و اعلام کردند جنگنده‌های ترکیه، یک مقر ارتش سوریه را در شمال استان حلب بمباران کردند که در پی آن، ۲۲ سرباز سوری کشته شدند.
شبکه خبری المیادین به نقل از منابع محلی گزارش داد که جنگنده‌های ترکیه، سه بار این مقر را بمباران کردند و آمار دقیقی از تعداد کشته‌های ارتش سوریه در دست نیست اما پایگاه خبری «نورث پرس» گزارش داد که جنگنده‌های ترکیه، ۹ بار مقر ارتش سوریه را بمباران کردند و در جریان آن ۲۲ نفر از نیروهای ارتش سوریه کشته شدند. این پایگاه خبری همچنین گزارش داد که در جریان بمباران شهر کوبانی و مناطق اطراف آن توسط ترکیه نیز، چند غیر نظامی کشته شدند.
روزنامه رأی الیوم به نقل از مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» گزارش داد که در این حملات ۱۱ نفر کشته شدند. همزمان وبگاه خبری عنب بلدی سوریه در گزارشی اعلام کرد که ارتش ترکیه، کاروانی حامل سلاح‌های سنگین، توپخانه و تانک را وارد استان ادلب در شمال غرب سوریه کرده و این سلاح‌ها را در مناطق مختلف این استان توزیع کرده است. این در حالی است که «علی محمود عباس» وزیر دفاع سوریه طی سخنرانی در کنفرانس «مسکو برای امنیت بین‌الملل» در روسیه، گفت: ما بر لزوم پایان دادن به اشغالگری‌های آمریکا و ترکیه در بخش‌هایی از خاک سوریه تاکید می‌کنیم تا بتوانیم کنترل دولت بر آن‌ها را گسترش دهیم و در منابع ملی خود که در معرض غارت و دزدی هستند سرمایه‌گذاری کنیم. در خبری دیگر منابع محلی از حمله موشکی به پایگاه نیروهای اشغالگر آمریکا در میدان نفتی “العمر” در دیرالزور سوریه خبر دادند.
خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از منابع محلی در دیرالزور اعلام کرد که بلافاصله پس از شنیده شدن صدای این انفجارها، آژیرهای خطر پایگاه و آمبولانس‌ها به صدا درآمدند و همچنین جنگنده‌ها و هواپیماهای شناسایی آمریکا به گشت زنی در آسمان منطقه پرداختند . در خبری دیگر وزرای سوری و لبنانی بعد از گفتگو درباره طرح لبنان برای بازگشت آوارگان سوری به کشورشان اعلام کردند که هر دو طرف برای اجرای این طرح و بازگشت امن و شرافتمندانه پناهجویان اتفاق نظر دارند. بعد از نشستی که «میشل عون» رئیس جمهوری لبنان هفته گذشته با مقامات دولتی جهت بررسی پرونده آوارگان سوری برگزار کرد، در گامی جدی‌تر برای حل این پرونده روز گذشته «عصام شرف‌الدین» وزیر مهاجرت و امور پناهندگان در دولت پیشبرد امور لبنان به دمشق سفر کرد. شرف‌الدین در جریان سفر به دمشق دیداری با «حسین مخلوف» وزیر اداره محلی و محیط زیست سوریه در مورد طرحی که توسط طرف لبنانی برای بازگرداندن آواره‌های سوری به خانه‌هایشان تهیه شده است، گفتگو کرد. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد که اقدامات طرف سوری برای بازگشت ایمن و سریع آوارگان طبق برنامه انجام شده است.

نسخه مناسب چاپ