انتقال پیکر هوشنگ ابتهاج به ایرانبه تعویق افتاد
 

فرزند هوشنگ ابتهاج اعلام کرد، به دلیل پاره‌ای از مشکلات در آلمان انتقال پیکر پدرش به ایران به تعویق افتاده است.
به گزارش ایسنا، پیکر این شاعر معاصر که چند روز پیش در بیمارستانی در شهر کلن آلمان درگذشت، قرار بود عصر چهارشنبه به ایران منتقل ‌شود و پس از تشییع در تهران در روز پنجشنبه، روز جمعه در رشت به خاک سپرده شود که درنهایت این روند به تعویق افتاد.
یلدا ابتهاج که پیش‌تر اعلام کرده بود اطلاعات دقیق درباره مراسم تشییع و تدفین را مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام می‌کنند، صبح روز چهارشنبه اعلام کرد: با تأسف به اطلاع همگان می‌رسانم که به دلایل پاره‌ای از مشکلات اداری در آلمان، انتقال پیکر پدرم به ایران به تعویق افتاده است. او درباره دلیل این اتفاق توضیحی نداده است اما طبعا دو مراسم تشییع و تدفین اعلام شده، با تغییر در زمان برگزاری مواجه خواهند شد.
محمد شالویی، دستیار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز درباره تأخیر انتقال پیکر هوشنگ ابتهاج از آلمان به ایران گفت: با توجه به ارتباط مستمر با خانواده آن مرحوم، امیدواریم هرچه زودتر این مشکل اداری حل شود و با توجه به آمادگی لازم که برای استقبال، تشییع و تدفین در کشورمان وجود دارد، هرچه زودتر پیکر این استاد ارجمند وارد ایران شود. بدیهی است به محض حل مشکل اداری و با هماهنگی خانواده آن مرحوم زمان برگزاری مراسم در تهران و رشت متعاقبا اعلام می‌شود.
گفتنی است امیرهوشنگ ابتهاج (هـ. ا.سایه) که درتیرماه ۱۴۰۱به دلیل نارسایی کلیوی در بیمارستانی در شهر کلن آلمان بستری و تحت درمان قرار گرفته بود، بامداد چهارشنبه ۱۹مرداد در ۹۴سالگی درگذشت.

نسخه مناسب چاپ