برگزاری جشنواره فیلم خزر و اکران فیلم‌های ایرانی در روسیه
معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس سازمان سینمایی کشور با معاون وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه دیدار و تفاهمنامه گسترش همکاری سینمایی امضا کردند.
به گزارش ایلنا، محمد خزاعی در اولین روز سفر خود به روسیه با معاون وزارت فرهنگ فدراسیون این کشور دیدار کرد.
در این مراسم آل یورونا مانیلوو، معاون وزارت فرهنگ فدراسیون روسیه ضمن خوشامد و استقبال از حضور هیأت ایرانی گفت: دو کشور ایران و روسیه، فرهنگ عمیق و ریشه‌داری دارند و بنابر این اشتراکات،خواهان گسترش همکاری‌های فرهنگی در کنار مناسبات سیاسی و اقتصادی هستیم. این در حالی است که توجه بسیار جدی دو کشور به توسعه حوزه فرهنگی خزر را نمی‌توان نادیده گرفت و در نشست‌های مابین مسئولان دو کشور این مسأله همیشه مورد تأکید بوده است .
وی افزود: به دلیل همدلی دو ملت روسیه و ایران و تفکرات مشترک و نزدیک به هم به‌ویژه در برابر غرب، می‌توانیم در زمینه‌های فرهنگی، هنری و سینمایی، همکاری‌های وسیع‌تری داشته باشیم.
معاون وزیر فرهنگ فدراسیون روسیه گفت: برگزاری جشنواره فیلم خزر و طرح پایدار بازدید از شهرهای ساحلی سواحل خزر از پیشنهادهای رئیس‌جمهوری روسیه است که می‌تواند به تقویت این اشتراکات کمک کند. همچنین چند روز دیگر هفته فیلم ایران در مسکو برگزار می‌شود.
در ادامه این دیدار، محمد خزاعی رئیس سازمان سینمایی کشور گفت: سینمای ایران در عرصه‌های مختلف کارنامه روشن و موفق دارد و برای روسیه و دنیا شناخته شده‌است و جزو ۱۲کشور سینمایی جهان محسوب می‌شود. وی افزود: سرمایه‌گذاری در توسعه صنعت سینمای روسیه کارآمد خواهد بود، زیرا در بررسی ذائقه مخاطبان سینما و مردم روسیه به نتایج خوبی رسیده‌ایم و با استقبال خیلی خوب مردم شما از آثار انیمیشن مواجه شده‌ایم. امیدوارم در حوزه‌های مختلف به‌و‌یژه بسترسازی برای اکران فیلم‌های ایرانی در سینماهای فدراسیون روسیه و پلتفرم‌های این کشور بتوانیم به همکاری‌های ملموسی برسیم.

نسخه مناسب چاپ