آغاز عملیات اجرایی۵ میدان‌ مشترک نفت و گاز در هفته دولت
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از آغاز عملیات اجرایی میدان های مشترک نفتی سهراب،‌ یارافن شمالی، یاران جنوبی، لایه نفتی پارس جنوبی و میدان گازی بلال و همچنین راه اندازی ردیف بعدی پالایشگاه فاز ۱۴پارس جنوبی در هفته دولت خبر داد.
به گزارش ایرنا از شرکت ملی نفت ایران، محسن خجسته‌مهر در نخستین آیین گردهمایی فعالان فرهنگی شرکت ملی نفت ایران با بیان اینکه تقریبا تمامی میدان‌های مشترک تعیین تکلیف شده‌اند، گفت: در بخش مسئولیت‌های اجتماعی ۱۲هزار میلیارد تومان در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران برای اختصاص به عمران مناطق محروم و نفت‌خیز تصویب شده است.
وی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی شرکت ملی نفت، تولید ثروت برای کشور است، عنوان کرد: ما دارای ذخائر عظیم نفت و گاز هستیم، بنابراین باید برای تولید و استفاده از آن برنامه‌ریزی کنیم.
خجسته مهر با بیان اینکه ما در صنعت نفت به ۱۶۰میلیارد دلار برای سرمایه‌گذاری در این صنعت در طی ۸سال آینده نیاز داریم، گفت: در بخش توسعه میادین نفت و گاز در دولت جدید با پشتکار و همت وزیر نفت در این بخش اقدامات جدی آغاز شده است.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اضافه کرد: حفاری ۴حلقه چاه از فاز ۱۱پارس جنوبی مراحل نهایی را طی می‌کند و لوله‌گذاری دریایی آن هم روز ۲۱مرداد به پایان رسید و به امید خدا از زمستان امسال از این میدان گاز تولید خواهیم کرد که از نظر بین‌المللی و خودباوری افتخاری برای نظام است.

نسخه مناسب چاپ