آزادگان، همت و امام علی(ع) پُرخطرترین بزرگراه های پایتخت هستند
سرویس حوادث: رئیس اداره تصادفات پلیس راهور با بیان این که روزانه ۱۷۰۰خبر تصادف در تهران به پلیس اطلاع داده می شود، تاکید کرد:به طور میانگین هر دو روز، ۳ نفر در این حوادث جان خود را از دست می‌دهند.
سرهنگ احسان مومنی افزود: ۴۴درصد متوفیان را عابران پیاده تشکیل می‌دهند که نیمی از تصادفات عابران پیاده در محورهای بزرگراهی به علت عبور عرضی و غیرمجاز از بزرگراه اتفاق می افتد. متاسفانه این افراد به جای عبور از پل‌های عابر پیاده، از عرض بزرگراه عبور می‌کنند و جان خود را از دست می‌دهند.
وی گفت: همچنین حدود ۴۳درصد از جانباختگان حوادث رانندگی تهران، راکب موتورسیکلت بودند که علت مرگ بسیاری از آن ها ضربه شدید و استفاده نکردن از کلاه ایمنی است و این افراد در محل حادثه جان باخته اند.
مومنی افزود: رانندگان و سرنشینان خودرو حدود ۱۳درصد از تصادفات فوتی را تشکیل می‌دهند که غالبا در محورهای بزرگراهی بوده و دلیل آن هم سرعت و سبقت غیر مجاز بوده
است.
وی گفت: منطقه ۵ تهران بیشترین سهم جانباختگان حوادث رانندگی در سال جاری را با ۱۲درصد از کل تصادفات به خود اختصاص داده است و پس از آن منطقه ۱۵و منطقه ۱۸قرار دارند که از ۲۲منطقه شهرداری، این سه منطقه یک سوم قربانیان حوادث رانندگی را به خود اختصاص داده اند. این یک تذکر جدی و نشان‌دهنده این است که مسئولان شهری باید توجه بیشتری به اصلاحات هندسی، آشکارسازی‌ها و هوشمندسازی معابر به ویژه نصب دوربین‌های کنترل سرعت و کنترل تخلفات داشته باشند.
مومنی با بیان این که بیش از نیمی از تصادفات منجر به مرگ شهر تهران در محورهای بزرگراهی رخ می‌دهد،افزود: بزرگراه آزادگان بیشترین سهم تصادفات را به خود اختصاص داده و پس از آن بزرگراه های شهید همت و امام علی (ع) هستند.
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: توصیه پلیس این است که مسئولان ذیربط بزرگراه آزادگان را هوشمند سازی کنند و با نصب دوربین کنترل سرعت هم در مسیر تندرو و هم در مسیر کندرو به کنترل تخلف سرعت کمک کنند. وقتی مردم درگیر ترافیک می‌شوند، عجله می‌کنند و می‌خواهند زودتر به مقصد برسند. لذا به محض این که از ترافیک رها می‌شوند، سرعت وسیله نقلیه را زیاد می‌کنند تا به مقصد برسند. این سرعت و عجله و شتاب سبب می‌شود تا حادثه ای نظیر واژگونی خودرو
رخ دهد.

نسخه مناسب چاپ