پیوست فرهنگی پیاده روی اربعین باید به زائران ارائه شود
سرویس خبر:نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت با بیان این که فقط خدمات پذیرایی در مواکب کافی نیست و پیوست فرهنگی هم باید به زائران ارائه شود، گفت: لذا باید در موکب‌ها مُبلغ و مسئول فرهنگی با تعیین وظیفه انتخاب شود.
به گزارش ایرنا، حجت‌الاسلام سیدابوالفتاح نواب در همایش مسئولان مواکب اربعین حسینی که در آستان شیخ صدوق شهرری برگزار شد، با اشاره به این که نخستین نکته در موکب‌داری ، اخلاص است اظهار داشت: موکب‌داری کار ارزشمندی است ولی اگر مسؤلان مواکب از اخلاص فاصله بگیرند چیزی عایدشان نمی‌شود چنان که نخستین توصیه خداوند به پیامبر(ص) هم اخلاص است. باید بدانیم که صاحب موکب، امام حسین(ع) است و همه ما در مواکب خدمه هستیم ،لذا باید خط و منش ما حسینی باشد.
نواب با بیان این که موکب‌داران همچنین باید به موضوع آسیب شناسی و ارائه برنامه‌های جایگزین توجه کنند، افزود: پیاده‌روی اربعین در اصل کار فرهنگی و هدف اصلی آن ساخته شدن انسان‌ها است و باید با الگوگیری از امام حسین(ع) بتوانیم در مسیر ساختن جامعه هم حرکت کنیم.
وی با تاکید بر ارائه خدمات فرهنگی، گفت: فقط خدمات پذیرایی در مواکب کافی نیست و پیوست فرهنگی هم باید ارائه شود،لذا باید در موکب‌ها مُبلغ و مسؤل فرهنگی با تعیین وظیفه انتخاب و نیازهای فرهنگی از جمله ملزومات اقامه نماز جماعت و قرآن‌های صفحه‌ای فراهم شود.
تولیت آستان حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) هم در این همایش با بیان اهداف راهپیمایی اربعین حسینی گفت: باید از رهگذر راهپیمایی اربعین برائت خود را از دشمنان اعلام کنیم.
حجت الاسلام و المسلمین سیدعلی قاضی عسکر افزود :صمیمانه از مردم و موکب داران و حامیان این حرکت تشکر می کنم، چراکه مشکلات اقتصادی داشتیم اما با هیچ کم و کاستی در موکب داری مواجه نبودیم.
حسن پلارک رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی اسکان و تغذیه ستاد مرکزی اربعین حسینی هم در این همایش گفت: مقرر شده است حداکثر تا ۳ سال آینده موکب های ایرانی و عراقی با یکدیگر ترکیب شوند.

نسخه مناسب چاپ